Історія навколо Криму у багатьох сенсах відображає дух часу, адже вона не містить достовірних фактів. Їх замінили риторикою. Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи, що Росія без будь-яких доказів заявляє, що Україна нібито відправила агентів в окупований Крим для підготовки "терактів". Київ заперечує, що щось таке відбулося насправді.
Москва стверджує, що захопила українського шпигуна, а Київ заперечує, що "шпигун" - це Євген Панов, водій вантажівки із Запоріжжя, якого насправді викрали. Кремль заявляє, що українська сторона обстріляла з артилерії російські позиції в окуповану Криму. А Міноборони України підтверджує, що постріли були, але тільки з боку російських сил.
"Збентежені? В цьому вся суть. Це все дуже характерно для пост-фактичного світу, якому віддає перевагу Кремль. В ньому немає значення, що сталося насправді, головне, яку історію можна з цього викрутити. Це світ, в якому правда стала предметом для переговорів", - йдеться в статті.
Автор додає, що в "пост-фактичному" світі Росії українське народне повстання проти влади перетворилося у "фашистський переворот". А очевидне знищення малайзійського лайнера російськими силами в Донбасі стало "загадкою, розгадку якої ми ніколи не дізнаємося".
"Це світ, в якому російські зусилля на підтримку диктатора в Сирії стали раптом антитерористичною операцією. Кремль бажає жити у світі пост-правди і пост-фактів, тому що в такому світі у нього все виходить і все правильно", - пише оглядач.
Тим часом, видання The Guardian писало, що Путін може вирішити, що настав час для чергового вторгнення в Україну. Попередні вторгнення Росії, як нагадує автор, завжди збігалися з Олімпійськими іграми, як це було в Грузії після Пекінської Олімпіади 2008 року або ж на Україні в 2014 році - після Зимових ігор у Сочі.
Видання The American Interest писало, що Путін дав зрозуміти, що Мінським домовленостям кінець. У Мінських угод були нульові шанси на виконання: український парламент не був готовий голосувати за "децентралізацію", яка б дала автономію захопленим територіям Донбасу, а Росія не збиралася повертати Україні контроль над частиною її кордону.
Загалом, Західні ЗМІ побоюються, що Україна може опинитися на війні на два фронти. Оглядачі пишуть, що російському президенту вигідне відкриття нового фронту війни проти України з огляду на те, що вибори до Держдуми не за горами і йому потрібно зосередити росіян навколо себе.