UA / RU
Підтримати ZN.ua

Протести в Гонконгу: Трамп підписав закони на підтримку опозиції

При цьому, Адміністрація Гонконгу розкритикувала позицію Білого дому. На її думку, підписання законопроектів зруйнує стосунки з США.

У середу, 28 листопада, президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав два закони, прийнятих майже одностайним голосуванням у Конгресі, які підтримують демократичні протести в Гонконзі і надають додатковий тиск на офіційний Пекін, повідомляє пресслужба Адміністрації глави Білого дому.

"Я підписав ці закони з поваги до президента Китаю Сі і до народу Гонконгу. Вони були прийняті в надії, що лідери і офіційні представники Китаю і Гонконгу зможуть мирно врегулювати свої розбіжності з метою досягнення довгострокового миру і процвітання для всіх", - підкреслив Трамп.

Перший закон, проект якого був майже одноголосно затверджений в обох палатах Конгресу США минулого тижня, обмежує торговельні привілеї для КНР. Щоб вони тривали, Держдепартамент щорічно повинен підтверджувати достатню автономію Гонконгу від материкового Китаю.

Другий документ, зокрема, забороняє продаж в Гонконг засобів, які використовуються силовиками для розгону масових акцій протестів.

У свою чергу, адміністрація Гонконгу розкритикувала позицію Білого дому. На її думку, підписання законопроектів зруйнує стосунки з США, є втручанням у внутрішні справи і може послати протестувальникам неправильний сигнал.

20 листопада, Палата представників США і Сенат прийняли "Гонконгський закон про демократію" і направив документ на підпис президенту США. Рішення було прийнято 417 голосами проти одного.

Незважаючи на заяви Пекіна, що закон є втручанням у внутрішні справи Гонконгу, Сенат одностайно підтримав законопроект.

Протести у місті спалахнули в середині червня, у найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Жителі Гонконгу виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю, вважаючи, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки Керрі Лем.

Докладніше про ситуацію в Гонконзі читайте в матеріалі DT.UA "Майбутнє Гонконгу: до чого призведуть багатотижневі протести" і статті Наталії Бутирської "Боротьба несумісностей" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".