У Мінську в неділю, 16 серпня, відбудеться мітинг на підтримку президента Білорусі Алєксандра Лукашенка. На нього з усієї країни звозять бюджетників.
Вчителі з Вітебська повідомляли, що «на заході» від кожної школи має бути по дві людини, після закінчення мітингу бюджетникам обіцяли матеріальну допомогу і бенкет.
TUT.BY повідомляє, що з Бреста до Мінська прибуде спецпотяг з 19 вагонами. Людей у нього пускали не по квитках, а за списками.
«Спецпотягом держслужбовців везуть у Брест на мітинг на захист Лукашенка. Близько 2000 осіб. Без квитків, їх пускали у вагони за списками », - йдеться в повідомленні.
Аналогічний спецпотяг привезе до Мінська бюджетників з Вітебська, за словами очевидців, потяг майже порожній - люди їдуть лише в одному вагоні.
Частину бюджетників везуть до столиці Білорусі на автобусах. Зайти в них «не за списком» неможливо. З Гомельської області в Мінськ їде колона з 52 автобусів.
Учасникам мітингів роздадуть майки в кольорах державного прапора і з написом «Ми адзіния» (Ми єдині), повідомляє Telegram-канал NEXTA.
Підходи до площі Незалежності перекриті з ранку, пише Belsat. До неї стягнули сотні силовиків і кілька десятків людей у цивільному. Площа обгороджена, під'їзди до неї перекриті спецтехнікою, тракторами і комбайнами. Чергують автозаки і МАЗи з колючим дротом. Журналістів на площу не пускають.
Ближче до 12:00 - часу початку мітингу - на площу прибув кортеж Лукашенка.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте.
Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи на завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Лукашенка переможцем і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».
Після цього по всій Білорусі поновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві сутички із силовиками.
Нагадаємо, Європейський Союз не визнав результати президентських виборів, у Білорусі, переможцем яких Центральна виборча комісія оголосила Олександра Лукашенка. Заява про те, що вибори були сфальсифіковані, і про підготовку санкцій зробив верховний представник ЄС з міжнародних справ Жозеп Боррель.
Перед цим президенти Польщі, Литви, Латвії та Естонії озвучили умови, виконавши які, Лукашенко зможе уникнути міжнародної ізоляції. Вони закликали його припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з громадянським суспільством за посередництва ЄС.
Однак президент Білорусі відмовився від міжнародної допомоги і заявив, що «країнам, які зараз намагаються виступати посередниками, слід в першу чергу навести лад у себе». 15 серпня Лукашенко провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Росія погодилася надати військову допомогу Білорусі «на першу вимогу» у межах Союзної держави.
«В інтересах Росії послаблення країн, щодо яких вона має активну зовнішню політику... Послаблена, відірвана від Заходу Білорусь виявиться легкою здобиччю для Російської Федерації», - прокоментував розмову президентів голова української дипломатії Дмитро Кулеба.
Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.