UA / RU
Підтримати ZN.ua

Припинення ракетно-ядерних випробувань КНДР правильний крок, але недостатній – Білий дім

Вашингтон продовжить кампанію максимального тиску на Північну Корею.

Білий дім привітав припинення ракетно-ядерних випробувань Північною Кореєю, однак очікує на ще більше "конкретних кроків". В Адміністрації наголосили, що просто обіцянки про денуклеаризацію КНДР замало для зняття санкцій, зазначила речниця Білого дому Сара Сандерс, передає "Укрінформ".

"Звичайно, ми не робитимемо помилок попередніх адміністрацій, і ми не збираємося вірити північнокорейській стороні просто на слово", - зазначила офіційний представник адміністрації, висловлюючи позицію США в майбутніх переговорах.

Водночас, вона привітала нещодавню заяву лідера КНДР про припинення ракетно-ядерних випробувань, назвавши це правильним кроком.

"Ми не наївні в цьому питанні. Ми побачили деякі кроки в правильному напрямку, але попереду ще довгий шлях", - підкреслила представник адміністрації.

Сандерс також вкотре озвучила позицію Адміністрації, що Вашингтон продовжить кампанію максимального тиску на Північну Корею.

"Ми хотіли би побачити конкретні кроки в напрямку денуклеаризації, але я не хочу робити передчасних заяв про переговори, які пройдуть за участю президента Трампа", - зауважила речниця Білого дому.

Довкола денуклеаризації Північної Кореї точиться чимало розмов та чуток. Так, президент Південної Кореї Мун Чже Ін зазначив, що Кім Чен Ин готовий до "повного ядерного роззброєння" навіть без виконання вимог провиведення американських військ із регіону, які попередньо висував.

А китайські видання писали, що лідер КНДР висунув дві умови для здійснення денуклеаризації: збереження політичної системи його країни і компенсації з американської сторони.

Усе це відбувається на тлі підготовки до зустрічі Кім Чен Ина та президента США Дональда Трампа. За словами очільника Білого дому, зустріч із північнокорейським диктатором може відбутися в червні, однак наразі невідомо де саме. Очільник Білого дому розглядає п'ять ймовірних місць для проведення зустрічі з головою КНДР Кім Чен Ином.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".