Перемогу на виборах президента Тайваню, за попередніми даними, отримала лідер опозиції від Демократичної прогресивної партії Цай Інвень.
Її партія вже заявила про перемогу над кандидатом з правлячої партії - Гоміньдан, набравши понад 50% голосів виборців.
Лідер опозиційної Демократичної прогресивної партії Цай Інвень виступає проти тісних контактів з Китаєм.
Переможниця не визнає основний "консенсус 1992 року" про існування "одного Китаю, двох систем". На думку спостерігачів, це може стати серйозною перешкодою для розвитку подальших контактів Пекіна і Тайбея.
У той же час, аналітики вважають малоймовірним, що Цай Інвень буде домагатися повної незалежності острова, як це робив колишній лідер ДПП Чень Шуйбянь у період свого правління в 2000-2008 роках.
Цай Інвень 59 років. За освітою вона - юрист. Закінчила юридичний факультет Національного університету Тайваню, Корнелльський університет в США і має докторську ступінь Лондонської школи економіки.
Чотири роки тому вона вже брала участь у президентських виборах 2012 року, програвши чинному тоді главі адміністрації Ма Інцзю, переобраному на другий термін (45,65% проти 51,6%). Тепер 20 травня цього року Ма Інцзю складе з себе повноваження і передасть їх переможниці.
Тайвань керується власною адміністрацією з 1949 року, коли туди втекли залишки сил Гоміндану, який зазнав поразки в громадянській війні з китайськими комуністами. КНР як і раніше вважає острів однією зі своїх провінцій і домагається об'єднання з ним.
Потепління зв'язків сталося після приходу до влади в 2008 році адміністрації на чолі з Ма Інцзю. Він ініціював програму економічного зближення з материком за збереження політичного статус-кво, підписав два десятки угод про співпрацю в різних сферах, а 7 листопада 2015 року провів історичну зустріч з головою КНР Сі Цзіньпіном в Сінгапурі - першу з 1949 року.