UA / RU
Підтримати ZN.ua

Президент Тайваню заявив, що острів не піддасться на примус з боку Китаю

Лай зробив пріоритетом посилення оборонного потенціалу Тайваню. 

Тільки військова сила може зберегти мир із Китаєм і народ Тайваню не піддасться на примус з боку Пекіна, заявив у середу, 19 червня, президент острова Вільям Лай. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: Тайвань заявив, що поглиблює зв'язки з США для стримування Китаю

Виступаючи на пресконференції, присвяченій місяцю з дня вступу на посаду, Лай сказав, що народ Тайваню "любить мир".

"Але мир повинен спиратися на силу, тобто — уникати війни, готуючись до війни, щоб досягти миру. Порожні обіцянки - це не справжній мир", - сказав лідер острова.

Він додав, що національна політика Китаю спрямована на захоплення Тайваню.

"Окрім застосування сили, в останні роки вони навіть використовують нетрадиційні заходи примусу, щоб спонукати Тайвань підкоритися, але Тайвань не піддасться", - наголосив Лай.

Тайвань заявляє, що такі заходи примусу включають перешкоджання участі Тайбея в заходах міжнародних організацій, заборону або високі податки на певні види експорту до Китаю, а також тактику "сірої зони", таку як запуск повітряних кулях над островом.

Незадовго до того, як Лай виступив перед журналістами в президентському офісі в Тайбеї, Державний департамент США схвалив продаж Тайваню безпілотників і ракет на суму близько 360 мільйонів доларів.

Сполучені Штати зобов'язані за законом надавати острову засоби захисту, попри відсутність офіційних дипломатичних зв'язків з Тайванем, що викликає постійну критику з боку Пекіна.

Хоча Сполучені Штати є основним міжнародним постачальником зброї для острова, Лай і його попередниця Цай Інвень зробили пріоритетом посилення внутрішнього військового потенціалу.

"У майбутньому ми продовжимо зміцнювати обороноздатність Тайваню, не лише в питанні закупівлі озброєнь, але і в питанні оборонної самодостатності", - сказав він.

Читайте також: Президент Тайваню заявив, що Китай вважає ліквідацію Тайваню національною справою

Китай, який вважає Тайвань своєю територією й ніколи не виключав можливості захоплення острова силою, провів масштабні військові навчання невдовзі після того, як Лай вступив на посаду президента минулого місяця. Пекін назвав ці військові маневри біля острова попередженням для  “сепаратистських” сил.

Лай неодноразово пропонував переговори з Китаєм, але отримував від Пекіна відмову. Новий президент острова наголошує, що тільки народ Тайваню може обирати своє майбутнє, й обидва боки Тайванської протоки "не підпорядковані один одному". Китай вважає Лая “сепаратистом”.