UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Японії планує поїздку на Близький Схід на тлі посилення активності Китаю в регіоні — KYODO 

Кішіда, зокрема, обговорюватиме поставки енергоносіїв. 

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, ймовірно, здійснить візити до Саудівської Аравії, Об'єднаних Арабських Еміратів і Катару в середині липня, щоб домовитися про співпрацю для забезпечення стабільних поставок нафти на тлі війни Росії проти України. Про це повідомляє KYODO NEWS, посилаючись на джерела.

Це буде перший візит на Близький Схід чинного японського лідера з часів поїздки Сіндзо Абе у 2020 році, і він відбудеться на тлі того, як Китай посилює свою активність у регіоні, сприяючи досягненню угоди про нормалізацію відносин між Саудівською Аравією та Іраном у березні.

За словами джерел, наразі триває підготовка до візиту, і Кішіда вирушить із Японії приблизно 16 липня.

Очікується, що він зустрінеться зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бін Салманом, лідером ОАЕ Мухаммедом бін Заїдом ан-Нахайяном та еміром Катару Тамімом бін Хамадом ат-Тані.

Японія майже повністю покладається на імпорт сирої нафти і закупівлі з трьох країн Близького Сходу становлять понад 80 відсотків її поставок.

Оскільки російське вторгнення в Україну призвело до невизначеності щодо поставок енергоносіїв, Кішіда має намір закликати ці країни допомогти стабілізувати ринок нафти шляхом збільшення видобутку.

Серед тем, які, ймовірно, будуть обговорюватися, також співпраця з країнами Близького Сходу щодо скорочення викидів парникових газів шляхом виробництва електроенергії з використанням водню та аміаку - технології, яку просуває Японія.

У серпні минулого року планувався візит Кішіди до цих трьох країн, але він був скасований після того, як лідер Японії заразився коронавірусом.

Читайте також: Японія готує військову допомогу для Філіппін на тлі побоювань щодо конфлікту навколо Тайваню — Reuters

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".