UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єра Румунії "жахає" план Угорщини побудувати стіну між країнами

Понта впевнений, що агресивні закони не вирішать проблеми.

Понта "жахнувся" підходом Угорщини до біженців

Понта "жахнувся" підходом Угорщини до біженців

Прем'єр-міністр Румунії Віктор Понта розкритикував плани уряду Угорщини спорудити огорожу з колючим дротом на кордоні між цими країнами, на зразок тієї, якою Угорщина вже відгородилася від Сербії.

"Колючий дріт, агресивні закони, в'язниця і жорстокість не вирішать проблеми", - написав Понта у своєму Facebook.

В інтерв'ю румунському телеканалу Antena він сказав, що його "лякають" останні ініціативи Будапешта, зокрема, від нових законів щодо застосування сили проти біженців, їх арештів і депортації.

За його словами, плани будівництва загородження свідчать про те, що у розташованій в серці Європи Угорщини є люди, що приймають рішення, які "нічим не краще ,ніж у Сирії, Лівії та інших країн, звідки біжать біженці".

Напередодні в уряді Угорщини анонсували будівництво стіни на кордоні з Румунією для обмеження потоку біженців.

В цей же час, раніше влада Румунії, як і інших східноєвропейських країн, виступала проти розподілу біженців по усім державам Євросоюзу.

Раніше Угорщина побудувала стіну з колючим дротом на кордоні з Сербією. До цього тисячі біженців щодня потрапляли в Угорщину, звідки пересувалися далі в Західну Європу. Напередодні Угорщина ввела НС у сусідніх до Сербії територіях, стягнула військових для стримування біженців, а також посилила закони, за якими силовики отримали більше повноважень затримувати біженців та їх депортувати. Так, в перший день в Угорщині за новими законами були затримані понад 9 тисяч осіб, десятки арештовані.