UA / RU
Підтримати ZN.ua

Прем'єр Польщі обіцяє довести, що українці в його країні - це біженці

За його словами, для цього бракує лише більш якісної статистики і обліку.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький визнав, що правила надання притулку в його країні дуже жорсткі. І саме тому кількість прийнятих клопотань про надання такого статусу невелика. А це в свою чергу, робить статистику про міграцію не такою, як про неї говорить Варшава, повідомляє "Польське радіо".

Про це він сказав після зустрічі з головою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером. Моровєцький пригадав, як Польща у минулому приймала біженців з Чечні, які тікали від двох воєн з Росією.

"Я наголосив теж на проблемі російсько-української війни, яка призвела до того, що у Польщі перебуває понад мільйон осіб з України, які в основному є трудовими мігрантами, але навіть дуже ретельно підходячи до статистики, щонайменше кільканадцять, кількадесят тисяч – це особи з територій, де триває війна, без даху над головою, пересічні втікачі з районів Східної України", - сказав Моравєцький.

За його словами, Польща збирається краще представити статистику і покращити ідентифікацію біженців з України, щоб відстояти свої інтереси в Брюсселі.

Раніше повідомлялося, що прем'єр Польщі заговорив про десятки тисяч біженців з України. У відповідь у Посольстві України у Варшаві заперечили слова польського прем'єра. Керівник консульського відділення Світлана Криса зауважила, що порівняно з попередніми роками кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася.

В українському посольстві у Варшаві повідомляли, що за 2017 рік Польща надала статус біженця 56 українцям. А роком раніше таких випадків було на половину менше.

Попередній прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло теж заявила, що в її країні перебуває "близько мільйона біженців" з України. При цьому вона не пояснила, як вона змогла нарахувати таку кількість. Згодом видання Gazeta Wyborcza написало, що у Польщі за минулий рік з'явилися лише двоє біженців з України. А мільйон - це всі українці, які тільки є в сусідній країні разом з туристами.