UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повинно бути найвищим пріоритетом: Британія вимагає від режиму Лукашенка звільнити Колесникову

Режим Лукашенка повинен припинити насильство і почати діалог з опозицією, підкреслив Домінік Рааб.

Звільнення члена Координаційної ради білоруської опозиції Марії Колесникової має стати «найвищим пріоритетом» для режиму Олександра Лукашенка, заявив міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб Він також у черговий раз закликав владу Білорусі припинити насильство проти громадян і почати переговори з опозицією.

«Режим повинен припинити насильство, звільнити політичних в'язнів і почати діалог з опозицією», - написав Рааб на своїй сторінці в Twitter у понеділок, 7 вересня.

Аналогічну заяву зробив очільник МЗС Німеччини Хайко Маас.

«Ми дуже стурбовані через Марію Колесникову. На опозицію, готову до діалогу, одна за однією накочуються хвилі репресій, це неприпустимо. Якщо Лукашенко не змінить свій курс, ми реагуватимемо», - повідомив він у Twitter.

Одного з лідерів білоруської опозиції Марію Колесникову 7 вересня викрали невідомі. Очевидці зняли на відео, як чоловіки в цивільному схопили Колесникову і заштовхали її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» біля Національного художнього музею в Мінську. У міліції і Слідчому комітеті заявили, що не затримували опозиціонерку.

Крім Колесникової зникли ще два члени опозиційної Координаційної ради Іван Кравцов і Антон Родненков.

Напередодні КДБ була викрадена Ольга Ковалькова. За її словами, її катували і змусили залишити Білорусь, пригрозивши в іншому випадку надовго посадити до в'язниці. Ковалькова виявилося однією з понад 100 білорусів, які переховюються від режиму Лукашенка в Польщі.

Читайте також: Берлін вимагає від Лукашенка звільнити Колесникову та інших політв'язнів

У Білорусі вже місяць тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тихановська - 10% голосів виборців.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі.  Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.

Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.

ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.

Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Детальніше про ситуацію в Білорусі читайте в статті Андрія Паливоди «Ні війни, ні миру» в ZN. UA.