UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заходу потрібно запровадити більше санкцій, щоб протистояти російській військовій економіці — чиновник Білого дому

Даліп Сінгх зазначив, що на додаток до арешту активів для України необхідні санкції проти третіх сторін, які торгують з Росією.

Перехід Росії до повноцінної військової економіки вимагає від Заходу розширення санкційної політики, в тому числі шляхом введення санкцій проти третіх сторін, які торгують з Москвою, заявив 28 травня високопоставлений чиновник Білого дому. Даліп Сінгх, заступник радника з національної безпеки з питань міжнародної економіки, повідомив, що Сполучені Штати розглянуть питання експортного контролю для запобігання торгівлі між Китаєм і Росією, яка загрожує американській безпеці, і вживатимуть подальших заходів, щоб збільшити витрати Росії, яка використовує тіньовий флот, щоб обійти верхню межу цін на нафту, встановлену країнами G7, пише The Guardian.

Він також вважає, що американська влада може розширити нинішнє формулювання санкцій враховуючи кроки Москви, спрямовані на переведення її економіки на військові рейки.

Читайте також: ЄС ввів персональні санкції для російських суддів і прокурорів

"Якщо Росія переводить всю свою економіку на військові рейки, то чи є сенс обмежувати фінансове сприяння лише кількома секторами або певною кількістю товарів американського походження, коли ми знаємо, що транзитні перевезення є основним способом, за допомогою якого Росія продовжує отримувати критичні компоненти, що дають їй перевагу на полі бою в Україні? На нашу думку, це було б помилкою. Настав час адаптуватися", — сказав Сінгх, виступаючи в Інституті Брукінгса у Вашингтоні.

Його слова були сприйняті як ознака того, що США переходять до підтримки вторинних санкцій — методу, за допомогою якого США можуть націлитися на будь-яку організацію, про яку відомо, що вона торгує з Росією. 

Читайте також: РФ продовжує заробляти на нафті шалені гроші: як посилити санкції - радник Офісу президента

Сінгх також заявив, що лідери G7 на саміті наступного місяця обговорять план, який є найкращим шансом заповнити дефіцит фінансування України, схваливши пропозиції щодо заморожених російських активів на суму близько 300 мільярдів доларів — крок, який він назвав ризикованим, але необхідним.

Раніше ми повідомляли, що керівник торгового хабу в ОАЕ вважає, що санкції проти Росії не надто ефективні за межами Заходу. На його думку, запроваджені проти Москви обмеження не зупиняють бізнес, а лише перенаправляють його.