Велика Британія, на фоні загострення протистояння з Іспанією через Гібралтар, вступила в дипломатичну суперечку і з Аргентиною.
Причиною став виступ аргентинського посла Алісії Кастро під час засідання комісії з міжнародних відносин сенату Аргентини, в якому вона неприйнятно відгукнулася про британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона.
Зокрема, як випливає з повідомлень у ЗМІ, Кастро назвала британського прем'єра "недалеким" і "неефективним".
"Прем'єр Кемерон був настільки недалекий і настільки неефективний, що, коли обрали (аргентинського кардинала Хорхе) Бергольо Папою (Римським), він повідомив усім, що Бергольо у 2012 році виступав з історичною промовою про Мальвини", - процитували журналісти її слова.
Великобританія вже звернулася до посольства Аргентини за роз'ясненням.
Утім, оразу ж після того, як ця цитата з'явилася в аргентинському друку, посольство Аргентини в Великобританії оприлюднило комюніке, в якому повідомило, що слова Кастро були вирвані з контексту, і вона не хотіла ображати Кемерона.
"Ми стежимо за повідомленнями ЗМІ про коментарі аргентинського посла. Якщо це правда, то ці коментарі є дуже недипломатичними. Ми намагаємося підтвердити факти в посольства Аргентини", - заявили, зі свого боку, представники британського МЗС.
На цьому тлі британські ЗМІ відзначили, що посол Аргентини вже вперше допускає вияв неповаги на адресу британської сторони, а аргентинські ЗМІ нагадали, що в квітні цього року Кастро відхилила запрошення взяти участь у похороні екс-прем'єра Великобританії Маргарет Тетчер, яка керувала країною під час війни за Фолкленди в 1982 році.
Війна між Аргентиною і Великобританією за спірні Фолклендські, або Мальвінські, як їх називають в Аргентині, острови розпочалась 2 квітня 1982 року, тривала 74 дні та закінчилася перемогою британської корони.
Фолкленди є заморською територією Великобританії. У березні 2013 року серед населення островів було проведено референдум, і мешканці висловилися за те, щоб залишитися британськими підданими.
Нагадаємо, що кілька тижнів тому розгорівся новий виток конфлікту між Великобританією та Іспанією через ще одну британську заморську територію - Гібралтар.
Влада Гібралтару в односторонньому порядку звела штучний риф у прибережних водах. У Мадриді заявили, що це знищать рибальство в цьому районі, і у відповідь посилили митний контроль на кордоні з Гібралтаром, що створило довгі автомобільні черги і багатогодинні затримки на кордоні.
Як наслідок у Лондоні заявили, що не заперечують можливість подачі позову в міжнародний суд для розв'язання питання. А в Мадриді висловили готовність унести конфліктну ситуацію на обговорення в ООН, де сподіваються заручитися підтримкою Аргентини. !zn
Читайте також:
Єврокомісія почала розгляд скарги Іспанії проти влади Гібралтару
Фолкленди вирішили залишитися в складі Великобританії
Аргентина знову вимагає у Британії повернути Фолклендські острови
Президент Уругваю назвав главу Аргентини "старою відьмою"