UA / RU
Підтримати ZN.ua

Понад 20 журналістів залишаються затриманими в Білорусі

Міліціонери завдали травми як мінімум трьом десяткам журналістів у Білорусі.

Станом на вечір четверга, 13 серпня, в Білорусі залишалися затриманими 23 журналісти, які висвітлювали протести проти фальсифікації президентських виборів. Усього з 9 серпня в Мінську та інших містах було затримано 68 журналістів, більшість з них уже звільнили, повідомляє «Білоруська асоціація журналістів».

Крім того, організація задокументувала 29 випадків насильства і нанесення травм журналістам співробітниками силових структур.

Раніше повідомлялося, в Білорусі міліціонери затримали 11 громадян України і побили українського кореспондента Associated Press. Проти волонтерів «Восток SOS» Костянтина Реуцького і Євгена Васильєва завели кримінальну справу. МЗС України досі не вдалося встановити їх місцезнаходження.

Читайте також: Протести в Білорусі: Вже сім журналістів звільнилися з державного ТБ і радіо

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тихановськ - 6,8%.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. 

Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум двоє протестувальників загинули.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян. Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.