UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео проведе зустріч з найближчим соратником Кім Чен Ина у Нью-Йорку - Deutsche Welle

Сам Помпео очікує, що в ході цих переговорів між сторонами намітиться "деякий реальний прогрес".

Державний секретар США Майк Помпео у Нью-Йорку проведе зустріч з північнокорейським чиновником, якого називають "правою рукою" лідера КНДР Кім Чен Ина - одним з високих партійних чинів Кім Ен Чхолем; зустріч пройде на наступному тижні і "стане хорошою нагодою продовжити переговори про денуклеаризацію" Північної Кореї, повідомляє Deutsche Welle.

Сам Помпео очікує, що в ході цих переговорів між сторонами намітиться "деякий реальний прогрес", в тому числі у питанні денуклеаризації та зусиллях щодо проведення другої зустрічі президента США Дональда Трампа з Кім Чен Ином. При цьому держсекретар підтвердив позицію Вашингтону в питанні санкцій.

Кім Ен Чхоль займає посаду заступника голови Трудової партії Кореї (ТПК), яку очолює голова Держради Кім Чен Ин. Помпео і Кім Ен Чхоль разом повечеряють 7 листопада, а наступного дня проведуть офіційну зустріч, повідомляє новинний портал Nikkei Asian Review з посиланням на неназване джерело. Для Кім Ен Чхоля це буде не перша поїздка у Нью-Йорк - раніше він вже бував там на переговорах з Помпео.

Раніше держсекретар США Майк Помпео під час зустрічі з заступником голови ЦК Трудової партії Кореї Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

Нагадаємо, що 12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".