UA / RU
Підтримати ZN.ua

Помпео підтвердив готовність США надати КНДР гарантії безпеки в обмін на ядерне роззброєння

Вашингтон домагатиметься від Пхеньяну роззброєння на довготривалій основі.

Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.

"Звісно ж ми надамо гарантії безпеки", - сказав голова американського зовнішньополітичного відомства в інтерв'ю телеканалу Fox News у неділю, 13 травня.

Помпео підкреслив, що Вашингтон домагатиметься від КНДР роззброєння на довготривалій основі.

"Можете не сумніватися, інтереси Америки тут полягають у попередженні ризиків, що Північна Корея здійснить ядерний удар по Лос-Анджелесу або Денверу або по цьому місцю, де ми зараз сидимо. Це наша мета, це та позиція, яку визначив президент, і це та місія, з якою він відправив мене в Кореї минулого тижня", - підсумував керівник Держдепартаменту.

Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео вдруге відвідав Пхеньяні та погодив точне місце і час проведення зустрічі лідерів президента США Дональда Трампа з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином. Зустріч повинна відбутися 12 червня в Сінгапурі.

Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня.

27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.

25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.

За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.

Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.

Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".