Державний секретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.
"Звісно ж ми надамо гарантії безпеки", - сказав голова американського зовнішньополітичного відомства в інтерв'ю телеканалу Fox News у неділю, 13 травня.
Помпео підкреслив, що Вашингтон домагатиметься від КНДР роззброєння на довготривалій основі.
"Можете не сумніватися, інтереси Америки тут полягають у попередженні ризиків, що Північна Корея здійснить ядерний удар по Лос-Анджелесу або Денверу або по цьому місцю, де ми зараз сидимо. Це наша мета, це та позиція, яку визначив президент, і це та місія, з якою він відправив мене в Кореї минулого тижня", - підсумував керівник Держдепартаменту.
Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео вдруге відвідав Пхеньяні та погодив точне місце і час проведення зустрічі лідерів президента США Дональда Трампа з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином. Зустріч повинна відбутися 12 червня в Сінгапурі.
Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня.
27 квітня в демілітаризованій зоні на Корейському півострові відбулася зустріч президента Республіки Корея Му Чже Іна з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Вони домовилися про підписання мирного договору та відновлення залізничного сполучення між країнами. Кім Чен Ин також пообіцяв "не будити" президента Південної Кореї ракетними запусками.
25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з голів Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків США і Південної Кореї.
За даними Tokyo Shimbun, Кім Чен Ин готовий згорнути ядерну програму в обмін на грошову компенсацію та гарантії збереження тоталітарного режиму в КНДР.
Перед цим Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї та ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном, а також нададуть гарантії безпеки.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".