UA / RU
Підтримати ZN.ua

Польський прем'єр Моравецький назвав підтримку "Північного потоку – 2" спонсоруванням армії РФ

За його словами, проект газопроводу є оплатою російської оборони та зброї європейськими грошима. Моравецький висловив співчуття тим, що "Північний потік - 2" користується популярністю в Європі.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що він розчарований від підтримки деяких європейських країн проекту "Північний потік – 2", який підриває енергетичну безпеку Європи, повідомляє Finanсial Times.

Політик вважає, що цією підтримкою оплачують нові озброєння для армії РФ.

"Як прямо говорять деякі, "Північний потім – 2" розплачується нашими європейськими грошима за російське озброєння і броні. Тому я вважаю, що це дійсно засмучує, коли ми бачимо, що подібний проект користується такою підтримкою з боку ключових держав-членів ЄС", - сказав Моравецький.

На думку польського прем'єр-міністра, газопровід підірве європейську енергетичну безпеку, збільшивши залежність континенту від РФ.

Крім того, прем'єр заперечив президенту Франції Еммануелю Макрону, який раніше назвав позиціонування Росії ворогом НАТО немислимим. Моравецький зазначив, що Макрон знаходиться в іншому положенні, так як "не відчуває на шиї гаряче дихання російського ведмедя".

За словами прем'єр-міністра, сам він вітає діалог з мирною і демократичною Росією, однак на даний момент Москва нібито "не мирна і агресивна".

Раніше, Моравецький заявляв, що вважає Росію найбільшою загрозою для своєї країни в даний час. Особливо в контексті агресії РФ на сході України, яка межує з державою-агресором.

30 жовтня Данія дозволила будівництво "Північного потоку-2". Газопровід пройде на Південний Схід від острова Борнхольм. Данія була останньою європейською державою, яка блокувала будівництво газопроводу в своїх територіальних водах.

15 квітня Рада Європейського Союзу затвердив європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, в перспективі охоплює "Північний потік-2".

Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у блок. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (у т. ч. внутрішніх вод), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Морський газопровід "Північний потік 2" потужністю 55 млрд куб. м на рік повинен пройти від компресорної станції "Слов'янська" в Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте у статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".