Для Польщі важливо, щоб в Україні не було замороженого конфлікту, а Київ повністю контролював українські кордони. Про це сказав президент Анджей Дуда після зустрічі з французьким колегою Франсуа Олландом в Парижі.
Як повідомляє "Польське радіо", Дуда підкреслив, що усі вимоги Мінських угод повинні бути виконані в повному обсязі, а вибірковий підхід до справи неприпустимий.
"Не може бути так, що з Мінських домовленостей виконуватимуть окремі пункти, і це буде визнано успішною реалізацією. Франція, яка є одним з авторів цього порозуміння, має у цьому питанні однозначну позицію", – додав польський президент.
При цьому Дуда зазначив, що Олланд дотримується таких же поглядів на шлях завершення конфлікту в Україні. Президенти Польщі і Франції також обговорили проблему з біженцями і війну в Сирії. На думку польського президента, варто більше допомагати сирійцям поза Європою.
"Треба робити кроки поза Європою, аби хвиля біженців зменшилася. Потрібне передусім збільшення фінансування для біженців, які перебувають у таборах, аби вони мали безпечне та гідне життя. Треба, аби ці люди залишалися якомога ближче своєї країни, бо це збільшить вірогідність їх повернення додому після війни", - сказав Дуда.
Тим часом, партія Дуди "Право і Справедливість" перемогла на парламентських виборах у Польщі. Українці і поляки намагаються оцінити, чи зміняться відносини між їхніми країнами, оскільки польська влада оновиться повністю, а лідер "ПіС" Ярослав Качинський відомий своїми радикальними поглядами на історію і міжнародну політику.
Раніше на сторінках Rzeczpospolita український журналіст Віталій Портніков коментував, що відносини України і Польщі після виборів не зміняться. Він пригадав, що за часів президентства Леха Качинського, який теж представляв партію "Право і Справедливість", відносини Києва і Варшави активно розвивалися і навіть у питанні історії були зроблені серйозні кроки до порозуміння. Хоча Портніков не врахував, що прем'єр-міністром тоді був Дональд Туск від партії "Громадянська платформа".
В цей же час, головний редактор Gazeta Wyborcza Адам Міхник вважає, що партія Качинського принесе в Польщу "путінізм". На його думку, перемога "ПіС" стане "катастрофою для Польщі. Партія може розвернути країну в бік Росії. І те, що нині ця політична сила демонструє відверті русофобські настрої, ще нічого не означає.
Як писав у статті для DT.UA Якуб Логінов, перед парламентськими виборами очевидним лідером рейтингів є "Закон і справедливість", а точніше - коаліція ПіС і фракцій "Солідарна Польща" Збігнєва Зебро і "Польща разом" Ярослава Говина. Партія Качинського разом з супутниками може розраховувати на 35-42%, підтримки, що може дати їй можливість правити самостійно. Детальніше про політичну ситуацію в Польщі читайте в матеріалі "Польща після референдуму: наступна зупинка - вибори".