Політичні журналісти вирішили бойкотували брифінг прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, після того, як один з його помічників почав вибірково впускати представників медіа. Побачивши таку несправедливість, усі журналісти пішли із заходу та відмінили свої зустрічі з політиками, передає The Guardian.
"Перед початком брифінгу щодо торгових переговорів Великої Британії з ЄС, Лі Кейн, найвищий радник з питань комунікацій Джонсона велів журналістам розділитись на дві лінії. В одній мали стояти "дозволені" журналісти, а в іншій - ті, кого бачити не хотіли. Організатори заходу сподівались, що брифінг висвітлюватимуть лише політично-нейтральні ЗМІ. Охоронці намагались вигнати непроханих медіаперсон, але пішли всі", - йдеться в повідомленні.
У списку тих, кого хотіли виключити з події, були журналісти HuffPost, Politics Home та The Independent, що належить російському олігарху та колишньому КДБ-істу Олександру Лебедєву.
Серед тих, хто відмовився від брифінгу Даунінг-стріт , були Лаура Куенссберг з BBC, Роберт Пестон з ITV та політичні журналісти Sky News, Daily Mail, Telegraph, Sun, Financial Times та Guardian.
У свою чергу, команда комунікацій Джонсона заборонила міністру виступати у програмі BBC Radio 4, бойкотувала британську програму "Добрий ранок ITV" і відмовилася з'являтися на "4 каналі" до виборів.
Зарубіжні ЗМІ пишуть, що така тактика дуже схожа на політику Трампа у США, який, намагався виключити журналістів, що критикують його діяльність.
Нагадаємо, Велика Британія остаточно вийшла зі складу Європейського союзу 31 січня 2020 року. Після Brexit країна починає встановлювати нові торговельні угоди з ЄС.
Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена в інститутах Європейського союзу.
2 лютого колишній президент Європейської ради Дональд Туск заявив про можливе приєднання Шотландії до ЄС після виходу зі складу Сполученого Королівства.
Детальніше про вихід Британії з ЄС читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: піти гідно".