UA / RU
Підтримати ZN.ua

Північна Корея заявила про завершення розробок ядерної зброї

Заява прозвучала у річницю випробування балістичної ракети.

Північна Корея заявила, що завершила розробку ядерної зброї рівно рік тому і зосередилася на економічному розвитку країни.

"Епохальна подія, що сталася у листопаді, підвищила стратегічний статус КНДР, поклала кінець історії імперіалістичної агресії та ядерних загроз і дозволила нашому народу зосередити всі сили на побудові соціалістичної економіки", - йдеться в статті, опублікованій північнокорейським пропагандистським виданням Meari.

Під "епохальною подією" мається на увазі запуск 29 листопада 2017 року міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-15, яка, за твердженням північнокорейського агентства ЦТАК, здатна досягти будь-якого району на території Сполучених Штатів.

Видання зазначає, що "демонстрація сили КНДР призвела до радикальних змін ситуації на Корейському півострові, таких як три зустрічі двох Корей і перший саміт між Північчю і США".

При цьому підкреслюється, що жодні санкції і тиск на Пхеньян не спрацюють.

Нагадаємо, 7 листопада Держдеп США повідомив про те, що зустріч держсекретаря Майка Помпео з "правою рукою" лідера Північної Кореї Кім Ен Чхолем, запланована на цьому тижні в Нью-Йорку, відбудеться пізніше. Помпео під час зустрічі з Кім Ен Чхолем звинуватив Північну Корею у тому, що та у порушення Сінгапурських домовленостей використовує секретний об'єкт зі збагачення урану. Перед цим у Північній Кореї назвали переговори з американською делегацією на чолі з Помпео"сумними" і звинуватили Вашингтон у спробі тиску на КНДР.

Телеканал CNN з посиланням на інформовані джерела заявив про те, що США неодноразово висували пропозиції Північній Кореї з денуклеаризації, однак всі вони були відхилені. CNN вважає, що дипломатія адміністрації президента Дональда Трампа відносно КНДР "зайшла до глухого кута".

12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.

Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".