UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південноафриканський штам COVID-19 виявився стійкий до вакцини Pfizer

Точні висновки робити ще зарано - для цього необхідно продовжити дослідницьку роботу.

Південноафриканський штам коронавірусної інфекції набагато більш стійкий до вакцини Pfizer-BioNTech. Про це свідчать дані дослідження, проведеного фахівцями Тель-Авівського університету і мережею медичних установ Клаліт, пише видання The Times of Israel.

У ході дослідження двома експертними групами були проведені аналізи 150 вакцинованих громадян Ізраїлю з позитивним результатом на коронавірус. Так, частка вірусу, який прийшов з південноафриканської сторони, опинилася у вісім разів вище, ніж його частка серед невакцінованого, але інфікованого населення.

Головний автор дослідження професор Аді Стерн заявила, що фахівці очікували тільки один випадок південноафриканської варіації вірусу. Отже, подібний тип вірусу, на відміну від британського та вихідного, здатний протистояти дії вакцини. Вона зазначила, що зараз зарано для остаточних висновків и щоб отримати більш ефективну інформацію, необхідно продовжити дослідницьку роботу.

Читайте також: Новий штам коронавірусу з ПАР поширюється на 50% швидше - дослідження

Водночас інше дослідження показало, що вакцина від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech ефективна на 91% і при цьому захищає від південноафриканського варіанту B1351.

Раніше повідомлялося, що вакцина проти COVID-19 від Pfizer і BioNTech показала стовідсоткову ефективність у запобіганні хвороби у підлітків у віці 12-15 років.

Нагадаємо, що в Росії зафіксували випадок ковіду, який вперше виявили в Південно-Африканській республіці. У ВООЗ вважають цей штам ковіду є стійким до вакцини від AstraZeneca. До того ж, він значно заразніший, ніж усі інші штами. Ним можуть інфікуватися люди, які вже отримали щеплення.

Вакцина від коронавірусної інфекції компаній Pfizer-BioNTech (вона ж Comirnaty, вона ж BNT162b2) - це вакцина, яка на 97% перешкоджає зараженню COVID-19. Вакцини, схваленої Управлінням США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) для запобігання COVID-19 не існує. Вакцина Pfizer-BioNTech вводиться внутрішньом'язово, серією з 2 доз, з інтервалом 3 тижні.