UA / RU
Підтримати ZN.ua

Південна Корея запустила свій супутник-шпигун у відповідь на зонд КНДР

Суперництво між двома Кореями виходить за межі Землі.

Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту супутник-шпигун Південної Кореї. Країна вдалася до такого рішення після того, як минулого місяця КНДР запустила у космос свій апарат-розвідник, щоб стежити за пересуванням військ у регіоні.

Запускаючи супутники-шпигуни, обидві Кореї приєднуються до зростаючого списку країн, які прагнуть розширити збір даних у космосі. Південна Корея покладається на США в питаннях космічної розвідки, але тепер прагне доповнити її, посилюючи власні можливості за допомогою п'яти супутників-шпигунів, які хоче вивести на орбіту до 2025 року, пише Bloomberg.

Читайте також: КНДР заявила, що її супутник-шпигун сфотографував Пентагон, Білий дім та військові бази США

Очікується, що південнокорейський супутник буде набагато потужнішим, ніж північнокорейський зонд, який, ймовірно, має примітивну оптичну систему, що, на думку експертів, забезпечує зображення з нижчою роздільною здатністю, ніж у комерційних супутників.

Сеульський супутник має телескоп з електрооптичними/інфрачервоними датчиками, які здатні ідентифікувати об'єкти розміром до 30 сантиметрів із роздільною здатністю приблизно в 100 разів кращою, ніж у Північної Кореї.

Цей проект може посилити здатність Південної Кореї самостійно збирати розвідувальну інформацію, діючи як захист від політичних змін у США, які можуть вплинути на обмін інформацією. Адже колишній президент Дональд Трамп, який прагне повернутися в Білий дім, під час свого перебування на посаді погрожував вивести американські війська, дислоковані в країні.

spacex.com

Південна Корея розглядає розгортання своїх супутників-шпигунів як частину безпекової угоди зі США та Японією, яка передбачає нанесення превентивних ударів, збивання ракет у польоті та нанесення власних ударів з метою виведення з ладу військових та командних ресурсів Північної Кореї.

Читайте також: У Пентагоні відреагували на заяву КНДР про супутникові знімки Білого дому та військових баз США

Нагадаємо, запуск 21 листопада став третьою спробою Північної Кореї після двох невдач у виведенні супутника на орбіту і відбувся після поїздки Кіма до Росії у вересні, під час якої президент РФ Владімір Путін пообіцяв допомогти Пхеньяну у розвитку космічних технологій.

Сеул вважає, що Росія надала Північній Кореї допомогу у запуску супутника на тлі активізації співпраці між РФ та КНДР, у межах якої Пхеньян передав Москві зброю для війни проти України. Повідомлялося, що КНДР, зокрема, могла передати РФ балістичні ракети малої дальності і ракети для переносних зенітно-ракетних комплексів на додаток до артилерійських снарядів.

Також Сполучені Штати запровадили нові санкції проти Північної Кореї після запуску шпигунського супутника. До санкційного списку потрапили особи та організації, які допомагають КНДР обходити запроваджені обмеження з метою отримання доходів і технологій для програми розробки зброї.