UA / RU
Підтримати ZN.ua

Після розмови з Путіним Макрон збільшив загальну французьку підтримку України до $2 мільярдів

Франція продовжить діяти злагоджено в рамках ЄС, каже Макрон.

Президент Франції Еммануель Макрон через два дні після розмови з російським диктатором Владіміром Путіним оголосив про збільшення загальної французької підтримки України до двох мільярдів доларів.

3 травня Путін через Макрона погрожував влаштувати голод у світі, якщо країни продовжать запроваджувати санкції проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну.

"Сьогодні я хотів би оголосити, що Франція збільшить свою загальну підтримку до 2 млрд доларів, щоб задовольнити потреби, озвучені президентом України. Франція продовжить діяти узгоджено в рамках ЄС, з нашими європейськими партнерами, а також у рамках "Великої сімки" та міжнародних фінансових інститутів, щоб колективно задовольняти потреби української держави перед катастрофою цієї війни", - сказав Макрон на Міжнародній донорській конференції високого рівня для України у Варшаві в четвер.

Він додав, що загалом Франція виділила у 2022 році для України суму $1,7 млрд.

"Окрім гуманітарної допомоги, ми фактично надали українському уряду механізми прямої бюджетної допомоги і продовжуємо підтримувати та гарантувати інвестиції та експорт в Україну. Вони необхідні для відновлення української економіки у критичний момент та підвищення її стійкості у довгостроковій перспективі", - пояснив Макрон.

Нагадаємо, що українські порти Росія почала блокувати ще напередодні вторгнення, під приводом проведення військових навчань.

Докладніше про те, до чого може призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, ZN.UA писала за тиждень до нападу Росії. Читайте про це у статті Володимира Кравченка "Не війною, то блокадою?".

Читайте також: Вкрадене росіянами українське зерно намагались продати у Єгипет

За даними ООН саме війна в Україні стала фактором впливу на світову продовольчу кризу. Війна Росії проти України може призвести до голоду та бідності значної частини людства у масштабах, небачених десятиліттями, вважає генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш.

Більше 275 мільйонів людей у всьому світі зіштовхнулися із гострою нестачею продовольства через повномасштабне вторгнення РФ на територію України. Про це заявила й міністр фінансів США Джанет Єллен. За її словами, російське вторгнення спричинило різке зростання цін на товари, посиливши глобальний інфляційний тиск та створивши загрози для енергетичної і продовольчої безпеки, торгових потоків і зовнішнього балансу в багатьох країнах.

Одна з причин – блокування окупантами постачання українського зерна до інших країн. Російські війська розбомбили три кораблі в Чорному морі та блокують ще 94 кораблі з продовольством в українських портах, не даючи їм вийти у Середземне море.

Читайте також: Військові РФ вивезли до 400 тисяч тонн зерна з тимчасово захоплених територій України — Мінагрополітики

В українських портах залишається заблоковано близько 4,5 мільйони тонн зерна.  Зерно немає можливості  експортувати, оскільки більшість морських шляхів закрито через  широкомасштабну війну, розв'язану Росією.

Припинення роботи українських портів у Чорному морі може спровокувати глобальну продовольчу катастрофу, яка в свою чергу призведе до голоду, масової міграції та політичної нестабільності у світі. Про це попередив виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі.

Ситуація впливає передусім на країни Близького Сходу, Африки та деякі регіони Азії, де мільйони людей перебувають на межі голоду і недорогий хліб стає для них фактично однією з небагатьох можливостей вижити. 

Читайте також: Урожай зернових в Україні в 2022 р. буде на 20% нижчим, ніж у 2021

До початку нової російської збройної агресії 24 лютого Київ був одним із найкрупніших експортерів пшениці. 

27 березня Україна почала здійснювати поставки зернових за кордон залізницею.