Зважаючи на політичні, економічні та фінансові можливості КНР, Києву варто вже зараз почати готуватися до можливих дій Пекіна у відповідь, проводячи необхідні консультації з Вашингтоном. Про це в статті для ZN.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.
Це пов'язано з тим, що рішення щодо китайських інвесторів «Мотор Січ» (як і у випадку з Huawei) Банкова приймала, у тому числі, і з урахуванням позиції американців.
"Але, як і раніше, наразі серед українських чиновників не спостерігається охочих займатися темою «Мотор Січ», яку вони перекидають один одному, як гарячі вуглини", - пише журналіст.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 й 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".
Санкції України проти компанії Skyrizon - інвестора в виробництво українських авіаційних двигунів "Мотор Січ" - передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів за межі України, заборона угод з цінними паперами, емітенти яких знаходяться під санкціями.
31 січня збори акціонерів "Мотор Січ" в Запоріжжі перервали співробітники Служби безпеки України.
Як повідомляло ZN.UA, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило , однак розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.
Про можливу реакцію Пекіна і плани Києва щодо «Мотор Січ» читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».