Кількість затриманих правоохоронцями під час масових протестів в Ірані могла сягати 3700 тисяч осіб, повідомляє DW із посиланням на депутата парламенту Ірану Махмута Садегі.
Садегі, якого відносять до крила реформаторів, послався на списки, які є в розпорядженні поліції та спецслужб країни, повідомляє агентство dpa.
Він також заявив про те, що родинам затриманих демонстрантів мають негайно повідомити про їхню долю. При цьому комісія парламенту Ірану з громадянських свобод звернулася до Міністерства юстиції із проханням про доступ до затриманих, зазначили в комісії.
Тим часом на волю вже випустили близько 200 затриманих, більшість із яких - студенти. Очікується, що процес звільнення триватиме, але, за словами правоохоронців, не стосуватиметься підбурювачів до протестів та тих, кого звинувачують у безладах.
Членам "Організації моджахедів іранського народу", яким закидають підбурювання до протестів, загрожує смертна кара.
Нагадаємо, масові протести в Ірані розпочалися наприкінці грудня. Протягом кількох днів вони охопили десятки міст, включно зі столицею країни – Тегеран.
Учасники протестів виступають проти введення режиму жорсткої економії, який вдарить по більшості громадян, на тлі збільшення витрат на військові потреби й активної участі в авантюрах у Сирії, Лівані та інших країнах Близького Сходу. Президент Хасан Роухані закликав співвітчизників до спокою.
Своєю чергою віце-президент Ірану Есхак Джахангірі звинуватив консервативні кола в підбурюванні до протестів. На його думку, вони використовують економічні проблеми в країні, щоб підірвати реформи, які проводить президент.
Через протести в Ірані заблокували Telegram та Instagram. Влада пояснила таке рішення необхідністю "підтримання миру та безпеки громадян".
Унаслідок зіткнень протестувальників з поліцією вже загинуло понад 20 осіб, близько 1000 - заарештовано.
США та ЄС засудили насильство щодо учасників протестів. МЗС України рекомендувало громадянам, що перебувають в Ірані, уникати місць масового скупчення людей.
Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Масові протести в Ірані: що відомо".
Детальніше про нинішню ситуацію в ісламській республіці та причини протестів читайте у матеріалі Віталія Федяніна "Іран: новорічна "смута"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".