UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пентагон не приділяє належної уваги ПРО зарубіжних баз - The National Interest

На відміну від території власне США, протиракетна оборона більшості закордонних військових баз залишає бажати кращого, стверджують журналісти.

Незважаючи на те, що Міністерство оборони США приділяє чимало часу захисту основної території країни від можливого ракетно-ядерного удару, воно не робить практично нічого, щоб налагодити протиракетну оборону там, де розташовані американські військові бази, йдеться у матеріалі The National Interest.

Так, ракети і безпілотні літальні апарати можуть практично безкарно стерти з обличчя землі багато які закордонні військові бази США, наприклад - Гуам, найбільшу з них. А поки США з'ясовують відносини з КНДР, вмовляючи Кім Чен Ина знищити його ракети, Китай і Росія не тільки накопичують величезні запаси керованого зброї, але і зближуються між собою.

При цьому, як стверджують експерти, найближчим часом навряд чи вдасться створити якусь прийнятну оборону баз за межами США; частина ініціатив, які пропонували приділити увагу ПРО баз, відхилена, а інші знаходяться в стадії обговорення.

28 жовтня Армія США провела другі успішні випробування нової модифікації ракети-перехоплювача SM-3, яка призначається для боротьби з балістичними ракетами середньої дальності. У Пентагоні назвали випробування "ключовим моментом" у розвитку протиракетної оборони США.

Нагадаємо, 22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести Сполучені Штаті з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона порушує умови, а Китай та інші ядерні держави до нього взагалі не приєднувалися.

У РФ претензії США відкинули, назвавши позицію Вашингтона "небезпечною". Для переговорів з цього питання Москву відвідав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Голова МЗС Німеччині Хайко Маасс повідомив про наміри звернутися до НАТО з закликом вжити заходів для збереження Договору.

У той же час, Україна і Польща з розумінням поставилися до рішення США, звернувши увагу на систематичні порушення Росією взятих на себе зобов'язань.

Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".