UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пекін заявив про посилення політичної довіри з Москвою після візиту заступника глави МЗС Китаю в РФ

Китай готовий працювати з Росією над реалізацією стратегічного партнерства і сприяти подальшому прогресу у відносинах.

Пекін заявив, що взаємна політична довіра з Москвою продовжує поглиблюватися після того, як заступник міністра закордонних справ Китаю Ма Чжаосю відвідав РФ цього тижня і зустрівся з главою МЗС Росії Сєргєєм Лавровим. Про це повідомляє Reuters.

Китай готовий працювати з РФ над реалізацією стратегічного партнерства і сприяти подальшому прогресу у відносинах, йдеться в заяві МЗС Китаю.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін і глава Кремля Владімір Путін рік тому оголосили про стратегічне партнерство, спрямоване на протидію впливу США, яке, за їхніми словами, не матиме «заборонених» сфер співпраці.

Під час свого візиту в РФ 2-3 лютого Ма Чжаосю також зустрівся із заступниками міністра закордонних справ Росії Андрєєм Руденком і Сєргєєм Вершиніним. Під час зустрічей він обмінявся думками щодо двостороннього і багатостороннього співробітництва, а також міжнародних і регіональних питань, що становлять спільний інтерес.

У заяві МЗС Китаю про візит Ма в РФ не згадується війна Росії проти України. Китай утримався від засудження війни і не називав її «вторгненням».

Лавров заявив, що відносини Москви з Китаєм «не мають меж» і, попри те, що вони не є формальним військовим союзом, мають набагато вищий і ширший характер.

Заява МЗС Китаю з'явилася на тлі посилення напруженості між Пекіном і США після фіксації китайської повітряної кулі над американським повітряним простором. Вашингтон назвав її «шпигунською кулею», в той час, як Китай стверджує, що це дирижабль, який використовується для цивільних метеорологічних та інших наукових цілей. Ця ситуація призвела до відтермінування візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю.

Читайте також: Сі Цзіньпін не хоче опинитися на боці переможеного у війні в Україні — The Washington Post

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін провів онлайн-зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним. Путін запросив Сі відвідати Москву навесні. За словами китайського лідера, Пекін готовий розширювати "стратегічне партнерство" з РФ на тлі того, що він назвав "складною" ситуацією у світі.

Чому Китай настільки принципово продовжує обстоювати свою нейтральну позицію в російсько-українській війні? Очевидно, для нього обрання власної позиції пов’язано з набором більш глобальних питань, замкнених на те, як в Піднебесній бачать правильну модель світопорядку. В питаннях врегулювання міжнародних конфліктів вона суттєво різниться від західної. Яким же чином, з точки зору китайців, варто вирішувати конфлікти та відновлювати мир, читайте в статті Дмитра Єфремова "Війна України та росії: чому Китай обрав таку позицію".