UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пасивність Обами стала причиною нинішнього військового фіаско опозиційних сил у Сирії - WP

Наступ сирійської армії при підтримці російських авіаударів на Алеппо обіцяє знищити всяку можливість прийнятного кінця сирійської громадянської війни.

Новий виток кризи розгортається у Сирії, країні, яка вже пережила найгірші військові злочини, гуманітарні грабежі і потоки біженців зовсім недавно. Росія, Іран і сирійський уряд проводять великий наступ на місто Алеппо і територію повстанців, яка з'єднує його з турецьким кордоном. Вони захоплюють повстанців разом з сотнями тисяч мирних жителів, а десятки тисяч людей тікають тим часом до турецького кордону, пише видання The Washington Post.

Видання підкреслює, що ця кампанія відкрито ігнорує резолюцію Ради Безпеки ООН. У Human Rights Watch повідомляли, що бомбардування цивільних цілей в області Алеппо проходить з використанням заборонених касетних боєприпасів.

"Під час цього наступу, який обіцяє знищити всяку можливість прийнятного кінця сирійської громадянської війни, адміністрація Обами стала зразком пасивності й моральної розгубленності. Президент Обама мовчить", - вважає редакція. Держсекретар США Джон Керрі обмежився тим, що вголос зачитав резолюцію 2254, як ніби це могло якимось чином змусити Росію змінити свою поведінку, підкреслюється в статті.

Керрі також звинувачував і сирійську опозицію за відмову брати участь в Женевських переговорах. За його словами, Росія і Іран готові були б підтримати припинення вогню, і не сталося це тільки тому, що опозиція не сіла за стіл переговорів. "Цей висновок, настільки ж безглуздий, як і корисливий. Вже давно практично всім очевидно, що режим Володимира Путіна прагне до військової перемоги над підтримуваним Заходом повстанцями, а не до перемир"я", - наголошується в статті.

"Наполягаючи на проведенні Женевських переговорів і зменшивши підтримку повстанців, щоб змусити їх прийняти участь в них, США створили умови для нинішнього військового фіаско. Обама, який прогнозував, що Росія потрапить у "болото", тепер ризикує побачити, як Путін знищить будь-яку нетерористичну альтернативу режиму Асада, чим посилить "Ісламську державу", - наголошує редакція.

На думку видання, ситуацію можна було б виправити і врятувати сирійську опозицію і сотні тисяч цивільних осіб. Але тільки якщо Сполучені Штати і їх союзники будуть діяти швидко, щоб підтримати повстанців і створити притулок для біженців. Альтернативи цьому рішенню (сподіватися, що Росія і Іран зазнають невдачі чи вирішать укласти перемир'я) - немає", - резюмує редакція.

Читайте також: США звинуватили Росію у загибелі 150 мирних жителів при бомбардуванні Алеппо

Як писало агентство Bloomberg, конфлікт у Сирії звужується до протистояння між Асадом і ІД."Стратегія Росії полягає в тому, щоб повернутися за стіл переговорів, коли Асад зможе сказати, що контролює всі великі населені пункти Сирії. Це дозволить йому позиціонувати себе в авангарді боротьби з "Ісламським державою", - сказав старший науковий співробітник Атлантичної ради Аарон Штейн.

Минулого тижня повідомлялося, що у Асада заявили про наближення перемоги у громадянській війні.

Напередодні повідомлялося, що в результаті наступу сирійських урядових військ на Алеппо і посилення авіаударів ВПС Росії десятки тисяч сирійців були змушені тікати з міста, побоюючись, що населений пункт незабаром опиниться під повною облогою військ президента Сирії Башара Асада.

Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.

Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".