UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламентський комітет заявив, що в Україні достатньо тест-систем для діагностики коронавірусу

Тест-системи Україні передала Всесвітня організація здоров'я.

Голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький стверджує, що тест-систем для діагностики коронавирусного захворювання в Україні достатньо. Про це він заявив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Тест-систем вистачає. На сьогоднішній день є тест-системи, передані Всесвітньою організацією здоров'я. Докуповуються ще тест-системи. І плюс зареєстровані ще дві українські тест-системи", - зазначив Радуцький.

За його словами, евакуйованим з Китаю громадянам були зроблені українські тести.

"Результати негативні. Якби був хоча б один позитивний - ми б ще перевіряли німецькими тестами для чистоти експерименту", - сказав голова парламентського комітету.

Крім того, він зазначив, що люди, які знаходяться на карантині, почувають себе добре.

Читайте також: ВООЗ передала Україні тест-системи для перевірки 950 осіб на коронавірус

Нагадаємо, в Україні не зафіксовано жодного випадку зараження коронавірусом COVID-19. Але вони і не могли бути діагностовані: з 30 закуплених у Німеччині тест-систем ще не використано жодну, пише Ольга Дмитричева у своєму матеріалі для ZN.UA.

Вона констатує, що українська влада не здали іспит з організацією повернення додому громадян з охопленого епідемією Уханя.

Наприкінці січня РНБО рекомендувала Кабміну затвердити Національний план протиепідемічних заходів і прийняв постанову про заходи щодо попередження занесення і поширення COVID-19 в не таериторії України. А також терміново заборонити експорт і реекспорт всіх респіраторів, масок, костюмів, рукавичок, захисних окулярів. Однак ще до ухвалення рішення значна частина засобів індивідуального захисту встигла покинути територію України.

РНБО також вказла на необхідність тимчасово обмежити візити громадян КНР до України, припинити авіасполучення з Китаєм і проводити скринінгове анкетування всіх пасажирів, що прилітають в Україну транзитними рейсами. Однак уряд навіть не поставив на диспансерний облік 300 китайських студентів, які повернулися до України після новорічних канікул. 10 з них – прилетіли з Уханя.

Детальніше про готовність Україні протистояти коронавирусу COVID-19 читайте у матеріалі Ольги Дмитричевої "Санітарний контроль" у "Дзеркалі тижня. Україна".