UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Молдови проголосував за новий Кабмін на чолі з Іоном Кіку

За новий уряд віддали голоси 62 парламентарії.

Парламент Молдови проголосував за новий Кабінет міністрів на чолі з колишнім радником президента з економічних питань Іоном Кіку. За новий уряд віддали голоси 62 депутати, повідомляє видання NewsMaker.

Вказується, що новий уряд підтримали депутати від Партії соціалістів і Демократичної партії, депутати блоку ACUM, що перейшов в опозицію, голосували проти, а представники партії "Шор" утрималися.

В новий уряд увійшли віцепрем'єр, міністр фінансів Серджіу Пушкуца, віцепрем'єр з реінтеграції Олександру Фленкя, міністр економіки Анатол Усатий, міністр внутрішніх справ Павло Войку, міністр юстиції Фадей Нагачевський, глава Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Ауреліо Чокой, міністр оборони Віктор Гайчук, міністр освіти, культури і досліджень Корнеліу Попович, міністр охорони здоров'я і соцзахисту Віоріка Думбревяну і міністр сільського господарства Іон Пержу.

Із 11 міністрів шість були радниками президента країни Ігоря Додона.

Як повідомляє видання, віцеспікер парламенту Олександр Слусарь (ACUM) порівняв Додона із колишнім президентом України Віктором Януковичем.

"Це погано закінчиться для всіх - для нього, для партії і для країни. Ростов не таке комфортне місто, як Маямі. Я розумію, що соціалісти із соромом проголосують за цей уряд. І ми знаємо, що за цим піде", - зазначив він, сказавши, що ACUM ніколи не підтримає цей уряд.

Новий уряд було сформовано в дуже короткі терміни. 13 листопада Додон висунув на пост прем'єр-міністра свого радника Іона Кіку, 15 листопада стало відомо, що Кіку вже сформував команду і склав програму.

Перед цим уряд Маї Санду було відправлено у відставку голосами Партії соціалістів і Демпартії.

У своїй статті для DT.UA політексперт Артем Филипенко пише про те, що соціалісти і ACUM пішли в червні на створення коаліційного уряду, щоб покінчити з правлінням Демпартії і її лідера Влада Плахотнюка, але саме завдяки голосам демократів цей уряд припинив роботу. У партнерів по коаліції було чимало приводів для сварки. І всі були впевнені, що причиною розлучення стане зовнішньополітичний курс. Але каменем спотикання для коаліції стало питання призначення генпрокурора.

Детальніше про політичну ситуацію в Молдові читайте в матеріалі Артема Филипенка "Ми дивно стрілися і дивно розійдемось" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".