UA / RU
Підтримати ZN.ua

Парламент Греції підтримав заходи жорсткої економії

Афіни продемонстрували готовність до реформ.

В ніч на суботу, 17 жовтня, парламент Греції проголосував за законопроект із заходами жорсткої економії, прийняття яких передбачено угодою з кредиторами по третій програмі допомоги у розмірі 86 млрд євро.

Повідомляється, що дані заходи жорсткої економії є обов'язковою умовою для надання кредитів Греції.

На вимогу депутатів голосування було поіменним, причому по восьми статтях воно проводилося окремо.

Закон "Про заходи щодо реалізації угоди по економічним цілям і структурним реформам" був прийнятий голосами депутатів правлячої коаліції СІРІЗА і АНЕЛ - 154 голосів "за". Всього у коаліції 155 голосів.

Проти проголосували всі депутати з опозиційних партій. У голосуванні брали участь 294 депутати з 300.

Читайте також: Євросоюз збільшить фінансову підтримку Греції

Раніше повідомлялося, що 20 серпня міністри фінансів країн єврозони схвалили перший транш кредиту по третій програмі фінансової допомоги Греції у розмірі 26 млрд євро з планових 86 млрд євро.

19 серпня парламент Німеччини схвалив надання фінансової допомоги Греції у розмірі 86 млрд євро, пропозицію підтримали 454 депутата, 113 висловилися проти і 18-утрималися,

14 серпня Єврогрупа схвалила план допомоги Греції, але з рядом додаткових заходів. 86 мільярдів євро будуть виділені Афінам протягом шести років. Перший транш Греції може бути переведений 20 серпня. При цьому восени до програми кредитування може підключитися Міжнародний валютний фонд.

Держборг Греції складає 312 мільярдів євро, це більше 180 відсотків ВВП, і Афіни не справляються з його обслуговуванням.

Греція і міжнародні кредитори раніше досягли принципової технічного угоди про фіндопомогу об'ємом 85 мільярдів євро, при цьому політична угода остаточно не досягнуто. В першу чергу його повинні підтвердити міністри економіки і фінансів країн-членів єврозони, засідання якої у форматі Єврогрупи пройшло в п'ятницю.

В такому становищі країна опинилася після дефолту 1 липня, Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзом, яка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на важкі реформи.