UA / RU
Підтримати ZN.ua

Папа Римський призначив першого афроамериканського кардинала

У суботу Папа Франциск призначив 13 нових кардиналів.

Папа Франциск в суботу призначив 13 нових кардиналів, в тому числі першого афроамериканця, Вілтона Грегорі, 72-річного архієпископа з Вашингтона, округ Колумбія, який посів високе положення, що ще більше посилило вплив понтифіка на групу, яка одного разу вибере його наступника, передає Reuters.

Дев'ять з 13 осіб молодше 80 років і мають право за церковним законом увійти в таємний конклав, щоб вибрати наступного Папу з числа своїх після смерті або відставки Франциска. Кардинали родом з Італії, Мальти, Філіппін, Чилі, Брунею, Мексики і США, що відображає не тільки зміну церкви, яка налічує 1,3 мільярда віруючих, а й віру папи-єзуїта в священиків.

Це була сьома консисторія Френсіса з моменту його обрання в 2013 році. До теперішнього часу він призначив 57 відсотків з 128 кардинальних вибірників, більшість з яких поділяють його бачення більш відкритої і орієнтованої на зовнішній світ Церкви.

До цього часу він призначив 18 кардиналів, в основному, з далеких країн, в яких їх ніколи не було, майже всі з країн, що розвиваються. У суботній консисторії Бруней і Руанда отримали своїх перших кардиналів.

Хоча в Європі як і раніше найбільша частка кардиналів-вибірників - 41 відсоток, вона нижче 52 відсотків у 2013 році, коли Франциск став першим латиноамериканським папою.

З кожною консисторією Франциск збільшував шанси на те, що його наступником стане інший неевропеєць, зміцнивши Церкву в тих місцях, де її або крихітна меншість, або де вона росте швидше, ніж на застійному Заході.

У своїй проповіді Франциск сказав чоловікам не спускати очей з Бога, уникати всіх форм корупції і не піддаватися «мирському духу», який може супроводжувати престиж і владу їх нового рангу. У неділю Френсіс відсвяткує традиційну месу за участю виключно нових кардиналів.

Раніше Папа Римський закликав молодих економістів, підприємців і бізнес-лідерів просувати моделі постпандеміческого розвитку за участю бідних. За його словами, люди після епідемії почнуть ще «глибше падати в гарячковий споживацтво і форми егоїстичною самозахисту». Детальніше про нові моделі майбутнього і розподіл соціальних благ читайте в статті Наталії Резнікової "Стале сьогодення і тривожне майбутнє".