UA / RU
Підтримати ZN.ua

Орбан в черговий раз відклав ратифікацію членства Швеції та Фінляндії в НАТО

Угорський прем'єр назвав нову дати можливого схвалення заявок.

Глава апарату прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергелі Гульяс повідомив про затримку ратифікації Будапештом вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, повідомляє Reuters.

Чиновник припустив, що голосування може відбутися в другій половині березня.

Попри те, що відповідне голосування зі схвалення заявок нових членів на вступ до Північтоатлантичного Альянсу заплановане в опублікованому на сайті угорського парламенту порядку денному і передбачає розгляд цього питання на тижні, що починається 6 березня, Гульяс заявив, що на ухвалення може знадобитися більше часу.

«Згідно з угорською процедурою, ухвалення законопроєкту займає близько чотирьох тижнів, тож парламент може проголосувати за це десь у другій половині березня, на тижні після 21 березня», — сказав він.

Процес ратифікації членства Швеції та Фінляндії Угорщина розглядає з липня минулого року. У п’ятницю, 24 лютого, Орбан вперше висловив занепокоєння щодо членства цих країн в НАТО. Зокрема, він звинуватив їх у поширенні «відвертої брехні» про стан демократії та верховенства права в Угорщині і заявив про необхідність «додаткових консультацій між парламентськими групами».

У липні минулого року законодавці Орбана лише за два дні проштовхнули закон, що переглядає підвищення податків на малий бізнес.

На початку листопада минулого року керівник апарату прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергелій Гульяс заявляв, що парламент Угорщини обговорить ратифікацію вступу Швеції та Фінляндії до НАТО під час своєї осінньої сесії.

Згодом Віктор Орбан заявив, що парламент Угорщини схвалить вступ Фінляндії та Швеції до НАТО на початку 2023 року

Читайте також: Угорщина погрожує заблокувати продовження санкцій ЄС проти 1400 росіян — POLITICO

Швеція та Фінляндія минулого року подали заявку на приєднання до НАТО. Це сталося після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але підтримати заявки повинні всі 30 членів НАТО. Швеція зіткнулася з запереченнями з боку Туреччини через надання притулку особам, яких Анкара вважає членами терористичних груп.

Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що переговори між Швецією, Фінляндією і Туреччиною щодо вступу в НАТО відновляться в середині березня.