UA / RU
Підтримати ZN.ua

ООН: військові злочини у Сирії здійснюють як війська Асада, так і опозиція

Комісія з розслідування ООН прийшла до висновку, що злочини проти мирного населення у Сирії здійснювали обидві сторони конфлікту. На думку експертів, єдиним шляхом до припинення війни є політичне рішення.

Злочини під час громадянської війни у Сирії, включаючи вбивства мирних жителів, тортури і захоплення заручників, здійснювали обидві сторони конфлікту - як війська президента Башара Асада, так і опозиційні бойовики.

Про це йдеться у доповіді ООН щодо ситуації в Сирії, оприлюдненій 11 вересня у Нью-Йорку.
Документ висвітлює події, що відбулися у країні в період з 15 травня по 15 липня 2013 року.

Згідно з висновками експертів, урядові війська здійснювали широкомасштабні обстріл сіл, снайперські атаки і систематичні страти без належного судового розгляду.

Координуюча роль і активна участь державних установ вказували на те, що напади мали узаконений характер і здійснювалися в рамках офіційної політики. Незаконні вбивства, що здійснювали під час таких нападів, є злочинами проти людства.

Сили опозиції, зі свого боку, також винні у військових злочинах: вбивствах, стратах, тортурах і довільному позбавленні права на життя.

Обидві сторони, йдеться у звіті ООН, практикують захоплення заручників у порушення міжнародного гуманітарного та кримінального права.

Окрім того, з обох сторін діють снайпери, що вбивають мирних жителів.
Якщо урядові війська використовують авіацію, яка бомбардує об'єкти, то опозиціонери активно користуються мінометами і ракетами, які вражають у тому числі й мирні будівлі.

"Люди, що здійснювали ці злочини, порушували міжнародне законодавство. Вони не бояться відповідальності. Необхідно віддати їх суду", - йдеться в документі комісії, яка розслідує події в Сирії.

У лавах збройної опозиції також діють радикальні групи "Джебхат ан-Нусра" та "Ісламська держава Ірак і Аш-Шам" (ISIS), які створили свої власні опорні пункти на півночі. Так, до складу ISIS входить угруповання "Ісламська держава Ірак", яке, поряд з групою "Ан-Нусра", знаходиться в списку санкцій, який веде Комітет Ради Безпеки відповідно до резолюції 1267.

У цілому експерти прийшли до висновку, що військове вирішення сирійського конфлікту неможливе. У доповіді йдеться, що єдиним шляхом до миру є "політичне рішення, засноване на принципах заключного комюніке Групи дій щодо Сирії (Женевського комюніке)". !zn

Читайте також:

Обама розкрив плани США щодо Сирії: військовий удар відкладено, але не скасовано

Потік біженців із Сирії до Європи загрожує стати некерованим

Євросоюз привітав план Росії щодо хімічного роззброєння Сирії

За два роки війни в Сирії загинули майже 100 тисяч осіб, з них тисячі дітей