ОМОНівці ввечері в середу, 26 серпня, знову затримували людей у центрі Мінська після завершення акції протесту проти фальсифікації виборів. Силовики відтіснили людей від Будинку уряду, повідомляє TUT.BY.
Близько 100 людей, у тому числі журналістів, міліція понад 40 хвилин блокувала в Червоному костьолі.
Під час розгону біля Будинку уряду, за словами очевидців, ОМОНівці не били і не затримували людей. Однак потім близько 20 осіб міліціонери взяли в кільце і блокували їх до приїзду автозаків. Потім людей стали «крутити» і вантажити в автозаки.
Рух у центральній частині міста було перекрито. Автозаки їхали в бік площі Незалежності і Червоного костьолу по тротуарах.
Після цього більшість ОМОНівців залишили площу, кілька міліціонерів залишилися, щоб патрулювати її. Тим часом на місце проведення акції почали повертатися люди з плакатами. У 72-річної мінчанки Ніни Багінський ОМОНівці відібрали біло-червоно-білий прапор.
У Білорусі вже 18-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.