Євросоюз більше не може залишатися союзом з універсальними умовами для всіх 27 країн, які лишаються після виходу Великої Британії.
Про це, як пише EUObserver, сказав президент Франції Франсуа Олланд. Він підтримав пропозицію президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера дозволити країнам-учасницям з різною швидкістю рухатися в напрямку тіснішої інтеграції.
"Тривалий час ця ідея про диференційовану Європу з різними швидкостями і різними кроками в напрямку прогресу провокувала великий опір. Але сьогодні це необхідно. Інакше Європа вибухне", - сказав він.
Видання нагадує, що 25 березня лідери ЄС зберуться в Римі з нагоди 60-ї річниці заснування Європейської спільноти, щоб опублікувати декларацію, яка стане "мапою перспектив" для ЄС на наступні 10 років. Сьогодні ж лідери Франції, Італії, Іспанії і Німеччини проведуть зустріч у Версалі, щоб узгодити між собою ключові позиції щодо "багатошвидкісного" ЄС після Brexit.
Олланд зауважив, що у майбутньому буде "загальний пакт, внутрішній ринок і єдина валюта для деяких" країн.
"На цій базі країни-учасниці, які захочуть, зможуть піти далі і тісніше інтегруватися в сфері оборони, оподаткування, досліджень, культури, молоді. Нам потрібно уявити рівень інтеграції", - сказав президент Франції.
Олланд додав, що збираєтся запропонувати запровадити спільний бюджет для єврозони, тому що "деякі країни ніколи не приєднаються до неї".
"Давайте не чекати на них, щоб поглибити економічний і монетарний союз", - запропонував Олланд.
Раніше повідомлялося, що президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запропонував країнам ЄС рухатися до тіснішої інтеграції з різною швидкістю. На його думку, не варто стримувати країни, які вже готові до тіснішої співпраці. Країни ЄС вже по-різному інтегровані між собою. 19 з 28 країн використовують євро, в той час як Велика Британія і Ірландія лишаються за межами Шенгенської зони.
Також Financial Times писало, що Юнкер пропонує ЄС відмовитися від принципів тіснішого союзу в деяких сферах. Він пропонує повернути національним урядам деякі регуляторні функції, які зараз входять у сферу відповідальності Брюсселя.