UA / RU
Підтримати ZN.ua

Окрім Наришкіна у США літали ще два керівника спецслужб - ЗМІ

Практично одночасного візиту одразу трьох директорів головних розвідувальних служб Росії не було жодного разу за останні 15 років.

У ЗМІ з'явилася інформація про візити в США ще двох керівників розвідувальних служб Росії, повідомляє "Радіо Свобода".

Після підтвердженої інформації про поїздку директора Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна в Сполучені Штати, ЗМІ повідомили про візити ще двох головних розвідників країни-супротивника.

У середу, 31 січня, видання The Washington Post повідомило, що директор ЦРУ Майк Помпео зустрічався минулого тижня з директором Федеральної служби безпеки Росії Олександром Бортніковим. Також тоді приїжджав і керівник Головного управління розвідки Генштабу Збройних сил Росії Ігор Коробов, про зустрічі якого наразі нічого невідомо.

Ані в російському посольстві, ані в ЦРУ ситуацію не коментують.

"Хоча ми не обговорюємо графіки американських керівників розвідки, хочемо запевнити, що будь-яка взаємодія з іноземними спецслужбами була б проведена відповідно до законодавства США і в консультації з відповідними департаментами та відомствами", – заявив представник ЦРУ у відповідь на електронний лист "Радіо Свобода".

ЦРУ регулярно зустрічається з російськими колегами для переговорів із різних питань, однак колишні працівники спецслужб вважають "дуже незвичним" практично одночасну присутність одразу трьох посадовців спецслужб, до того ж під час розслідування можливого втручання Росії в президентську кампанію США 2016 року.

"Я не можу пригадати такого за останні 15 років", – заявив колишній голова місії ЦРУ в Москві Стівен Голл.

Додамо, що візит голови Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна відбувся напередодні публікації "кремлівського звіту" 30 січня, куди потрапили 114 чиновників і 96 олігархів, наближених до Путіна.

У Раді Федерації РФ публікацію "кремлівської доповіді" прирівняли до розриву дипвідносин.

Президент Петро Порошенко висловив подяку США за новий список представників російської влади і наближених до неї олігархів. Крім того, голова України також розраховує на відповідні рішення з боку європейських партнерів.

Про можливі наслідки "кремлівської доповіді" читайте в матеріалі "Дзеркало тижня. Україна" "Кремлівська доповідь": чого очікувати оточенню Путіна?"