UA / RU
Підтримати ZN.ua

Новообраний президент Тайваню зустрівся з лідерами дипломатичних союзників острова напередодні інавгурації 

Очікується, що Вільям Лай офіційно стане президентом у понеділок, 20 травня. 

Новообраний президент Тайваню Вільям Лай у неділю, 19 травня, за день до вступу на посаду, зустрівся з лідерами кількох країн дипломатичних союзників острова. Про це повідомляє Reuters.

Читайте також: США відправили військовий корабель через Тайванську протоку напередодні інавгурації президента острова

Лай, зокрема, зустрівся з королем Есватіні Мсваті III та президентом Парагваю Сантьяго Пенья.

"Ми будемо працювати з усіма сторонами, щоб побудувати націю процвітання і зберегти статус-кво через Тайванську протоку", - сказав Лай.

"І Тайвань не самотній. Ми працюємо з такими міжнародними друзями, як ви, які також відстоюють цінності демократії, свободи й прав людини", - додав він.

Лише 12 країн зараз підтримують офіційні дипломатичні відносини з Тайванем, здебільшого це країни, що розвиваються, такі як Парагвай, Есватіні, Палау і Сент-Люсія.

Китай останнім часом намагається “переманити” на свій бік дипломатичних союзників Тайваню, спонукаючи їх розривати відносини з островом та встановлювати офіційні зв'язки з Пекіном. 

Китай розглядає Тайвань як власну територію, попри рішучі заперечення уряду в Тайбеї, і ніколи не відмовлявся від можливості застосування сили для того, щоб взяти острів під свій контроль.

Очікується, що Лай, якого Пекін вважає "сепаратистом", у своїй інавгураційній промові в понеділок, 20 травня, пообіцяє забезпечити стабільність шляхом збереження статус-кво у відносинах з Китаєм.

Після перемоги на виборах у січні 64-річного Лая Тайвань опинився під постійним тиском з боку Китаю, в тому числі регулярних маневрів військово-повітряних і військово-морських сил Пекіна поблизу острова.

Минулого тижня китайське Управління у справах Тайваню заявило, що Лай має зробити чіткий вибір між мирним розвитком і конфронтацією.

Внутрішні виклики для Лая також суттєві, враховуючи, що його Демократична прогресивна партія втратила парламентську більшість на виборах у січні.

У понеділок Тайвань відвідають колишні американські чиновники, відряджені президентом США Джо Байденом, а також законодавці з таких країн, як Велика Британія, Японія, Німеччина й Канада.

Читайте також: Китай запровадив санкції проти політичних експертів на Тайвані перед інавгурацією нового президента острова 

Про деталі виборів на Тайвані і те, чому вони важливі для України розповідала Наталія Бутирська в статті “Тайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.