UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина змушує всю Європу укласти пакт із Росією – Die Welt

Експерти кажуть, що ЄС терміново потрібна спільна зовнішня енергетична політика, яка зменшить залежність від російського газу.

Новий німецький уряд продовжує критикувати позицію Європейської Комісії щодо визнання ядерної енергетики “зеленою”. Берлін пропонує іншим країнам Євросоюзу слідом за Німеччиною переходити від атомної енергетики до газу. Газета Die Welt наголошує, що такий крок узалежнить усю Європу від постачання російських енергоносіїв.

Минулого тижня міністр економіки та клімату Німеччини Роберт Габек обурився спробою “екологізації” атомної енергетики. Речник уряду Олафа Шольца Штеффен Гебештрайт наголосив, що Берлін “категорично відкидає оцінки щодо ядерної енергетики”. Однак він привітав пропозиції Європейської Комісії щодо класифікації газу як сталого джерела енергії за певних умов. 

Це відповідає позиції німецького кабінету. Важко зрозуміти таку оцінку, зазначає видання, додаючи, що уряд ФРН запропонував іншим країнам ЄС брати приклад з Німеччини й перейти з ядерної енергетики на газ.

Експерт з питань навколишнього середовища Ральф Фюкс сказав газеті, що, з одного боку, є особливий німецький шлях, де газ використовують як середньострокову заміну вугіллю та ядерній енергії. З іншого боку шлях, яким йде, зокрема, Франція, що полягає в досягненні кліматичної нейтральності зі значною часткою ядерної енергії.

Експерт каже, що перед Новим роком в штаб-квартирі російського “Газпрому” відкорковували кримське шампанське та святкували ще більшу залежність Німеччини, яка закривала три АЕС, від постачання енергоносіїв з РФ.

Стає дедалі очевиднішим, що відмова від ядерної енергетики змушує Німеччину укласти пакт із Росією, який завдає шкоди геополітичним інтересам Європи, і особливо її східних партнерів. Газопровід Північний потік-2, який зазнав різкої критики з боку Європейської комісії та США, є прикладом цього більше, ніж будь-який інший енергетичний проєкт”, – пише Die Welt.

Ще однією проблемою з погляду політики безпеки газета називає той факт, що компроміс у брюссельській формулі щодо газу та ядерної енергетики досягнули без будь-якої оцінки ризиків у зовнішній політиці, що в умовах загрозливих жестів Росії щодо східного флангу ЄС вже є дивовижною суперечністю реальності.

Нам терміново потрібна спільна європейська зовнішня енергетична політика, яка зменшить залежність від російського природного газу”, – зазначає Фюкс. Однак рішення Європейської Комісії щодо таксономії газу йде в протилежному напрямку.

Читайте також: Ядерна вісь Франція-Польща може маргіналізувати Німеччину – Die Welt

Ціни на електроенергію близькі до рекордного рівня в Європі, і Німеччині доведеться покладатися на виробництво дорогого газу та вугілля ще приблизно 20 років.

Нагадаємо, що українські АЕС, на які в умовах дефіциту вугілля на ТЕС та ТЕЦ лягло основне навантаження з вироблення електроенергії, за добу, що пройшла після посилення морозів в Україні, побили історичний рекорд - виробили понад триста мільйонів кВт-год електроенергії.