UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина поставила ультиматум Саудівській Аравії через вбивство журналіста WPost

Берлін може відмовитися озброювати саудівців.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що Берлін не має наміру поставляти озброєння Саудівської Аравії в тому випадку, якщо влада королівства не надасть інформацію про обставини загибелі журналіста The Washington Post Джамаля Хашоггі.

"Необхідно чітко встановити всі обставини трагічного інциденту. І якщо цього не станеться, ми не будемо поставляти озброєння Саудівській Аравії", - сказала Меркель на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Чехії Андрієм Бабишем в Празі.

Читайте також: Старший син убитого журналіста Хашогги всупереч забороні покинув Саудівську Аравію - ЗМІ

Журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня, після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там. Однак, за даними турецької поліції, журналіст не виходив з консульства.

19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Джамаля Хашоггі в будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки. Потім генпрокурор королівства заявив про те, що вбивство було умисним.

Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії в день зникнення Хашоггі і незабаром повернулися назад.

Також повідомлялося, що влада Туреччини розташовують аудіо - і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства.

Також повідомлялося, що влада Туреччини має аудіо - і відеодокази того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консулльства.

За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.

Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали, і навіть писати в Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.

Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замикулы "Зникнення журналіста" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".