UA / RU
Підтримати ZN.ua

Позиція нового уряду Німеччини щодо постачання зброї України ще чітко не визначена

Попередній уряд Ангели Меркель виступав проти продажу зброї Україні.

Міністр оборони України Олексій Резніков висловив свою кретичну позицію щодо блокування Берліном постачання Україні деякого озброєння через НАТО, повідомляє Financial Times.

Міністр розповів виданню, що Берлін минулого місяця заблокував придбання Україною гвинтівок проти безпілотників і антиснайперських систем через агентство закупівель НАТО, хоча згодом Німеччина поступилася першим питанням, оскільки це не летальна зброя.

"Вони будують "Північний потік-2" і разом із тим блокують постачання нам оборонного озброєння. Це дуже нечесно", - цитує FT Резнікова.

Рєзніков зазначив, що через позицію Німеччини Україна спробує закупити необхідне озброєння через двосторонні угоди з союзниками, у тому числі зі США, Британією, Литвою та Францією.

У попередньому уряді Ангели Меркель виступали проти продажу зброї Україні. Позиція нового уряду Німеччини щодо цього ще чітко не визначена.

Півроку тому Роберт Хабек, співголова німецьких "Зелених", колега якого тепер очолила МЗС, висловлювався за постачання зброї Україні.

Рєзніков зазначив, що почувається оптимістично після отримання ракет та іншого оборонного озброєння від США та інших західних союзників.

Читайте також: У МЗС ФРН заявили, що "Північний потік-2" не може отримати сертифікацію

Міністр розповів, що Київ після розмови лідерів США та РФ не отримав жодних сигналів про те, що євроатлантичні устремління України можуть бути поставлені на паузу або виключені. Він зазначив, що вимоги, що висуваються Росією, не приймати Україну в НАТО є частиною "тактики салямі" Кремля проти Альянсу.

"У мене склалося враження, що в США розуміють загрози і намагатимуться зберегти єдність Альянсу", - цитує його FT.

Історична зміна на політичному небосхилі Німеччини та початок роботи уряду Олафа Шольца привернули цього тижня не меншу увагу, ніж переговори лідера Сполучених Штатів та володаря Росії. Про те, чого чекати нашій країні в еру "після Меркель", читайте в першій частині інтерв'ю посла України у ФРН Андрія Мельника - "Нинішній курс Німеччини вписувався в один наратив - не дратувати Росію. Пора кардинальних змін", яке взяла Тетяна Силіна для ZN.UA.

У другій частині інтерв'ю Тетяни Силіної з послом України в Німеччині Андрієм Мельником для ZN.UA йшлося про німецьке "червоне світло" на шляху України в НАТО, відновлення ядерного потенціалу та шанси реанімувати "Нормандію".