Нідерланди подають позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через її причетність до збиття літака МН17 в небі над Донецьком в 2014 році. Про це повідомляє пресслужба уряду країни.
До ЄСПЛ країна передає усю інформацію щодо цієї трагедії, яку має в наявності. Уряд країни з допомогою цієї скарги забезпечить максимальну підтримку індивідуальних скарг родичів загиблих в авіакатастрофі. У скарзі Нідерланди захищають усіх 298 жертв, які загинули у цій авіатрощі, а також їх рідних.
"Забезпечення справедливості для 298 жертв рейсу МН17 та їхніх родичів було і залишається найвищим пріоритетом для уряду. Крок, який ми робимо, передаючи справу до ЄСПЛ і таким чином максимально підтримуючи скарги найближчих родичів, наближає нас до нашої мети", – йдеться в повідомленні.
Літак Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), збили в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. Всі, хто був на борту, загинули. Розслідування причин катастрофи веде спільна слідча група (JIT, ССД), в яку входять представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії.
У вересні 2016 року ССД оприлюднила висновки, згідно з якими лайнер був збитий ракетою, запущеною з ЗРК "Бук", а рік тому оголосила про приналежність цього "Бука". За даними ССД, це ракетна установка російської 53-й зенітно-ракетної бригади, дислокованої в Курську.
У лютому 2021 році у Нідерландах заявили про те, що не притягуватимуть Україну до відповідальності за незакритий повітряний простір.
Зазначимо, що перед судом заочно постали четверо обвинувачуваних — троє росіян та один українець. Це — колишній офіцер ФСБ, ексміністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін, полковник російського ГРУ, глава ГРУ «ДНР» Сергій Дубінський і підполковник ГРУ Олег Пулатов, а також українець Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР». Їм пред’явлено обвинувачення у транспортуванні ЗРК «Бук», яким було збито малазійський "Боїнг".
Детальніше про причини даного рішення суду і роботу міжнародної групи слідчих у справі про катастрофу МН17 - в інтерв'ю заступника генерального прокурора, керівника Спільної слідчої групи від України Гюндуза Мамедова.