UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шойгу зробив прогноз щодо виведення з Казахстану "миротворців"

У Путіна стверджують, що остаточне рішення за керівництвом країни, а Москва в це нібито не втручається. 

Міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що "миротворці" Організації Договору про колективну безпеку залишать територію Казахстану, коли в країні буде прослідковуватися стабілізація ситуації. Його слова цитує "Інтерфакс"

"Виконання завдань Колективними миротворчими силами буде здійснюватися до повної стабілізації обстановки в республіці Казахстан, природно, за рішенням керівництва республіки Казахстан, - сказав Шойгу. - Нині миротворчі сили ОДКБ виконують завдання з охорони важливих військових, державних та соціально значущих об'єктів на території Казахстану".

Він розповів, що для розгортання "миротворців" в Казахстані знадобилося лише три дні. 

Прессекретар російського президента Дмітрій Пєсков заявив, що лише чинне керівництво країни може приймати рішення щодо закінчення роботи ОДКБ. Він зазначив, що Москва нібито не втручається в ці питання. 

Читайте також: Події у Казахстані: як відреагують ціни на електроенергію та газ в Україні

Нагадаємо, Росія направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначенців із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму під командуванням генерал-полковника ЗС Росії Андрєя Сердюкова. Він же командує миротворчими силами ОДКБ у Казахстані.

Перекидання військових і техніки з підмосковних аеродромів тривало кілька днів, транспортні літаки Іл-76 та Ан-124 здійснювали близько 70 рейсів на добу. Станом на ранок 9 січня Росія продовжувала відправляти свої війська до Казахстану.

Багато жителів Казахстану виступили категорично проти присутності російських військ у країні. Їх появу казахи вважають окупацією країни під виглядом миротворчої місії.

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка "Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані" у ZN.UA.