Коли в п'ятницю на парламентських виборах в Росії відкриються виборчі дільниці, мало хто з виборців зробить ставку проти легкої перемоги панівної партії "Єдина Росія", хоча зараз вона більш непопулярна, ніж будь-коли раніше, пише міжнародне агентство AFP.
Партію заснував президент РФ Владімір Путін після того, як прийшов до влади у 2000 році. Він виконав свою ж мету - перетворити партію в домінуючу парламентську силу.
Але після того, як партія отримала вигоду від економічного буму в перші роки правління Путіна, вона стала мішенню для скарг росіян і тепер набирає менш як 30 відсотків в рейтингах.
"Все, що непопулярне, пов'язане з "Єдиною Росією", - вважає незалежний політолог Валерій Соловей.
Проте очікується, що "Єдина Росія" виграє вибори в Державну думу РФ, пише агентство.
В ході млявої кампанії влада, що має майже необмежені ресурси, пішла на все, щоб усунути перешкоди на шляху "Єдиної Росії" до перемоги. Методи служать ключової мети Кремля, вважає політологиня Катерина Шульман.
"Як зробити парламентську більшість з електоральної меншини", - сказала Шульман.
У січні влада посадили Алєксєя Навального, найгучнішого критика Кремля, який назвав "Єдину Росію" "партією шахраїв і злодіїв". Влада Росії заборонила організацію Навального та звалиася усією силою на його прихильників, проти яких майже щодня відривають нові кримінальні справи.
Кремль також намагався заблокувати онлайн-доступ до платформи Навального "Розумне голосування", яка інструктує росіян, яких кандидатів підтримати, щоб витіснити депутатів "Єдиної Росії" і інших союзників Кремля з Держдуми.
Оскільки багато союзників Навального виїхали з РФ після репресій, буде менше перевірок ефективності роботи кремлівської партії протягом триденного електронного голосування з обмеженим моніторингом.
Кремль намагався зобразити "Єдину Росію" як партію, підтримувану більшістю.
"Вона розглядається як партія бюрократів і державних службовців", - сказала Шульман AFP.
Щоб підвищити імідж партії, Путін доручив своїм найпопулярнішим міністрам - главі зовнішньополітичного відомства Сєргєю Лаврову і главі оборони Сєргєю Шойгу - очолити кампанію "Єдиної Росії".
Ніде риторика партії, насичена радянською ностальгією, не ховалася так ретельно, як в 12-мільйонній столиці Москві.
Прагнучи до ребрендингу, партія висунула кандидатами пропагандистів і спортсменів. Путін також викликав відомого московського лікаря Деєніса Проценка, який керував боротьбою Росії проти Covid-19.
Багато росіян, за словами аналітиків, підтримають "Єдину Росію" через відсутність альтернативи та віри в те, що партія є "меншим злом" перед опозицією, яка демонізуватиметься в державних ЗМІ.
І, якщо буде потрібно, аналітики кажуть, що результати партії будуть підкріплені фальсифікаціями та кампанією з проведення голосування серед державних службовців.
На вересневих виборах, що наближаються, Кремлю потрібна не просто перемога провладних сил, він жадає перемоги оглушливої. Навряд чи це просто примха Володимира Путіна чи його політичних менеджерів, які прагнуть вислужитися або відпрацювати гроші, виділені на вибори. Режим влади в РФ став настільки стабільним, що втратив гнучкість. Поява навіть невеликих зон свободи загрожує бродінням умів, еліт і їхніх потенційних спонсорів. Якими методами Кремль обмежує міжнародне спостереження за виборами і створює фільтри для неугодних, читайте у статті Олексія Їжака «Вибори в Росії: бар'єри для ОБСЄ, «електоральні паровози» й «НАТО біля кордонів».