UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАТО розгляне питання про розгортання нових баз у Східній Європі

Расмуссен також зазначив, що НАТО планує зробити кроки для зміцнення безпеки України.

НАТО планує зробити кроки для зміцнення безпеки України

НАТО планує зробити кроки для зміцнення безпеки України

На майбутньому саміті НАТО в Кардіффі країни-члени альянсу обговорять можливість розміщення нових баз у Східній Європі, сказав генеральний секретар альянсу Андерс Фог Расмуссен в інтерв'ю британській газеті The Guardian.

"Ключовий момент полягає в тому, що в майбутньому ви побачите більш зриме присутність НАТО на сході (Європи)", - сказав він.

"У нас вже є оперативні сили НАТО, мета яких - бути готовими до швидкого розгортання, якщо буде потрібно. Тепер наш намір - розвивати передові частини всередині цих оперативних сил до дуже високого ступеня боєготовності", - зазначив він.

За словами генсека, в країнах, де будуть розгорнуті дані сили НАТО, необхідна наявність відповідної інфраструктури.

"Тому потрібно попереднє розміщення сировини і матеріалів, обладнання, підготовка інфраструктури, баз, а також штаб-квартир", - підкреслив генсек.

Расмуссен також зазначив, що НАТО планує зробити кроки для зміцнення безпеки України, модернізації її збройних сил, а також має намір сприяти Києву в протистоянні загрозі з боку Росії, пише "Гардіан".

Саміт НАТО пройде в період з 4 по 5 вересня в Уельсі. !zn