UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найбільші міста світу не дотримуються обмежень щодо забруднення повітря — FT

Вплив забрудненого повітря на здоров’я людей більш шкідливий, ніж вважалося раніше.

Всесвітня організація охорони здоров'я оприлюднила жорсткі рекомендації щодо обмеження рівня забруднення повітря. Це стало реакцією на дані досліджень про шкідливий вплив забрудненого повітря на здоров'я людей, але експерти кажуть, що жодне зі ста найбільших міст світу не зможе відповідати оновленим правилам, пише Financial Times.

Це важливий перегляд стандартів з моменту їх встановлення у 1987 році.

Тверді частинки можуть потрапляти через легені безпосередньо в кровотік і пов’язані з хворобами серця та інсультами.

Правила ВООЗ, хоча і не є юридично обов'язковими, служать основою для медичних рекомендацій у десятках країн.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсус сказав, що правила було оновлено вперше за 16 років на основі досліджень, які показують, що забруднення повітря має великий вплив на здоров'я, навіть при низьких концентраціях твердих частинок.

Для двоокису азоту, що викидається дизельними транспортними засобами, вказівки щодо щорічних рівнів були знижені з 40 до 10 мікрограмів на кубічний метр.

«Забруднення повітря є загрозою для здоров'я людей у всьому світі, але найбільше ця проблема стосується людей у ​​країнах з низьким та середнім рівнем доходу»,- сказав Гебрейєсус.

За даними ВООЗ, близько 7 млн ​​передчасних смертей щороку пов'язані із забрудненням повітря.

Наразі жодне зі 100 найбільших міст світу не відповідає вимогам щодо рівня дрібних твердих частинок, згідно з даними, проаналізованими Greenpeace.

Використовуючи дані про якість повітря відповідно до концентрації твердих частинок PM2,5 у 2020 році, рівень їхньої концентрації у Нью-Делі був у 16 ​​разів вищим за нову встановлену межу, в Пекіні - у сім разів вище, у Лондоні - удвічі вище, а в Нью-Йорку - у 1,4 раза вище безпечного рівня.

Відповідно до попередніх стандартів, близько 79 зі 100 найбільш густонаселених міст світу не виконали рекомендації.

Згідно з оновленими правилами, 92 зі 100 міст можуть не виконати поставлені цілі.

За даними ВООЗ, близько 80 відсотків смертей, пов'язаних з дрібними твердими частинками, можна було б уникнути, якщо б рівень забруднення відповідав новим встановленим межам.

Експерти із забруднення повітря сказали, що вказівки будуть надзвичайно важкими для виконання навіть у багатих країнах, через джерела забруднення повітря.

«Нові керівні принципи можуть бути нереалізовані протягом десятиліть», - сказав Рой Гаррісон з Бірмінгемського університету.

Він також додав, що деякі джерела викидів особливо важко усунути.

Тим не менше Гаррісон вважає, що затвердження нових стандартів -  це правильне рішення.

«ВООЗ слідує даним нових досліджень, які доводять несприятливі наслідки шкідливого впливу діоксиду азоту та твердих частинок PM2,5 на здоров’я людей», -  сказав він.

Читайте також: The Guardian: На проекти викопного палива йде більше глобального фінансування, ніж на боротьбу із забрудненням повітря

Забруднення повітря є однією з найбільших екологічних загроз для здоров'я людини, поряд зі зміною клімату. Забруднення повітря стало ще сильніше, ніж раніше вважали, попередила Всесвітня організація охорони здоров'я заявила і знизила максимально допустимий рівень вмісту ключових забруднюючих речовин, як, наприклад, діоксид азоту.