Наближені до кронпринцу Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана чиновники королівства на початку весни минулого року обговорювали з групою бізнесменів замовні вбивства громадян Ірану. Серед потенційних жертв був і лідер іранського воєнізованого підрозділу "Кудс" Касем Сулеймані, пише The New York Times з посиланням на джерела.
Наголошується, що чиновники пропонували бізнесменам $ 2 мільярди на залучення до вбивств приватних розвідувальних компаній, однак бізнесмени відмовилися.
Газета пише, що на тій зустрічі в березні 2017 року були генерал Ахмед Ассірі, якого звільнили в жовтні 2018 року за організацію вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в Стамбулі, бізнесмен ліванського походження Джордж Надер і ізраїльтянин Джоель Замель, пов'язаний з розвідувальними службами Ізраїлю.
23 жовтня влада Саудівської Аравії та Бахрейну внесли у список осіб, пов'язаних з тероризмом, Сулеймані і представників Корпусу вартових Ісламської революції Ірану.
Нагадаємо, що журналіст видання The Wahigton Post Джамаль Хашоггі зник 2 жовтня після того, як увійшов до будівлі консульства Саудівської Аравії в Стамбулі для отримання документів, що підтверджують згоду першої дружини на другий шлюб. Саудівські дипломати стверджували, що Хашоггі покинув консульство після нетривалого перебування там.
19 жовтня Ер-Ріяд визнав факт вбивства Хашоггі у будівлі консульства в Стамбулі. Згідно з офіційною версією, журналіста вбили під час раптової бійки.
Турецька газета Sabah повідомляла про ідентифікацію групи з 15 осіб, які прилетіли до Туреччини з Саудівської Аравії у день зникнення Хашоггі й незабаром повернулися назад. Також повідомлялося, що влада Туреччини володіє аудіо- і відеодоказами того, що зниклого журналіста катували, а потім убили на території консульства. За даними каналу Al Jazeera, Хашоггі ввели наркотик і розчленували безпосередньо в кабінеті консула.
Джамаль Хашоггі виїхав з Саудівської Аравії в США через півроку після того, як йому заборонили публікувати свої матеріали та писати навіть у Twitter. Він неодноразово виступав з критикою політики королівського дому Аль-Сауда, проте стверджував, що не є опозиціонером до королівської сім'ї.
Детальніше про міжнародні наслідки справи Хашоггі читайте в матеріалі Миколи Замікули "Зникнення журналіста" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".