UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Заході розуміють, чим насправді є вибори в РФ, але не хочуть палити мости в діалозі з Путіним – оглядач

Поки що міжнародна спільнота засудила лише вибори на окупованих територіях України, а не загалом.

У Росії завершилися «вибори президента», які Москва провела й на тимчасово окупованих українських територіях. У Кремлі побоюються, що Захід визнає вибори нелегітимними, але судячи з першої реакції світових лідерів, найгірший сценарій для Москви наразі не справдився, пише Володимир Кравченко у статті для ZN.UA «Путін виграв вибори в Путіна. Що далі?». 

Автор зазначив, що РФ могла й не проводити вибори на окупованих територіях, які росіяни називають «новими регіонами». Однак у погоні за видовищною картинкою адміністрація російського президента все ж вирішила піти на ризик. «Явка» за підсумками першого дня голосування була захмарною: у «ДНР» проголосували 69,28%, у «ЛНР» — 36,02%, у «Херсонській області» — 68,66%, а в «Запорізькій області» — 55%.

Читайте також: Вибори в РФ – це «референдум про довіру» до Путіна та узаконення перетворення авторитаризму на тоталітарний режим – оглядач

«Водночас у Кремлі побоюються, що Захід назве вибори нелегітимними, як до цього закликає Україна, що послабить позиції Путіна на переговорах із Заходом. Та хіба можна вважати вибори легітимними, якщо вони відбуваються й на тимчасово окупованих територіях? Якщо на виборах російського президента «голосували» за українськими документами та під дулами російських автоматів? Не може частина тушки риби бути свіжою, а частина — протухлою. Проте не для західних лідерів», – зазначив Кравченко.

Однак першою реакцією міжнародної спільноти було засудження виборів лише на окупованих територіях, тож поки що найгірший прогноз Кремля не справдився. Зрозуміло і те, що Захід не хоче спалювати мости в діалозі з Путіним.

«Однак уїдливе «привітання» Путіна з «перемогою» в президентській кампанії від глави Європейської ради Шарля Мішеля, опубліковане ним іще в перший день голосування в соціальній мережі X, демонструє розуміння значною частиною західного істеблішменту, чим є вибори та нинішня російська влада», – підсумував Кравченко.

Читайте також: На виборах РФ очікувано переміг Путін. Чому для інших політиків важливою була боротьба за друге місце?

Нагадаємо, Мішель «привітав» Путіна з «перемогою» на «виборах» президента РФ ще 15 березня – першого дня голосування. У своєму пості він написав: «Жодної опозиції. Жодної свободи. Жодного вибору», написав Мішель у «вітанні».

Президент України Володимир Зеленський прокоментував російські псевдовибори, сказавши, що «цей діяч [Путін] має закінчити на лаві підсудних у Гаазі – саме це ми маємо забезпечити. Все у світі, хто цінує життя та порядність».