UA / RU
Підтримати ZN.ua

На заході Японії перезапускатимуть найстаріший реактор

Mihama - один з 16 реакторів, що отримав згоду на повторний запуск. Громадськість Японії виступає проти ядерної енергетики.

Компанія Kansai Electric Power, що обслуговує Осаку і її промислові околиці сьогодні перезапустить третій реактор на своїй станції Mihama на заході Японії, передає Reuters.

Реактор вважають найстарішим, відновленим в 2011 році. Йому потрібно було отримати спеціальне схвалення, щоб продовжити термін його експлуатації. Більшість реакторів в Японії залишаються закритими після аварії, підкресливши недоліки в регулюванні і контролі.

Тацуджіро Сузукі, колишній заступник голови Комісії з атомної енергії кабінету міністрів, заявив, що сумнівається в тому, як було отримано схвалення на перезапуск.

Він сказав, що стурбований недостатньою прозорістю та використанням субсидій, щоб отримати необхідну схвалення для перезапуску.

Додамо, що Японський центр економічних досліджень оцінює витрати на знезараження ділянки на Фукусімі від 470 до $660 млрд. Після катастрофи 12 японських реакторів були остаточно закриті; ще 24 залишаються закритими до очікування інспекцій безпеки, що також збільшує витрати.

Читайте також: Вчені стурбовані реакціями, які все ще протікають у реакторі ЧАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало в Північній Кореї ознаки діяльності по виділенню плутонію з відпрацьованого реакторного палива. Отриманий плутоній може використовуватися для створення ядерної зброї.