Більшість виборців на позачергових парламентських виборах у Вірменії віддали свої голоси за блок "Мій крок" на чолі з в. о. прем'єр-міністра країни Ніколом Пашиняном. Центральна виборча комісія повідомила, що за підсумками підрахунку бюлетенів на 134 з 2010 дільниць ця політична сила отримала понад 66% голосів, передає "Русская служба Би-Би-Си".
На другому місці – партія "Процвітаюча Вірменія" з 10,6% голосів. За націоналістів "Дашнакцутюн" проголосували близько 8,4% виборців. У минулому правляча "Республіканська партія", яку очолює екс-прем'єр Серж Саргсян, отримала менше 3,4% голосів.
Як повідомлялося, 9 грудня у Вірменії відбулися перші в історії країни позачергові парламентські вибори. Вони також стали першими загальними виборами після відставки Сержа Саргсяна з посади прем'єр-міністра.
За даними ЦВК, у виборах взяли участь 48,63% з більш ніж 2,5 млн громадян, які мають право голосу. На парламентських виборах 2017 року було зафіксовано значно вищу явку – 60%.
На 105 мандатів депутатів Національного Зборів претендують кандидати від 11 політичних сил – дев'яти партій і двох блоків.
Згідно з прогнозами, найбільшу кількість голосів отримає блок "Мій крок", який очолює в. о. прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян.
Нагадаємо, 23 квітня колишній президент Вірменії Серж Саргсян під тиском масових вуличних протестів подав у відставку з посади прем'єр-міністра через кілька днів послен призначення. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень Конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.
Новим прем'єр-міністром країни став опозиційний депутат, лідер вуличних протестів Нікол Пашинян.
16 жовтня він оголосив про відставку з метою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів в грудні цього року. Пашинян висловив упевненість, що в новому складі парламенту більшість депутатів будуть націлені на реформування країни.
Перед виборами парламент Вірменії провалив виборчу реформу, що передбачала відмову від мажоритарної системи, перехід до виборів за партійними списками, зниження прохідного бар'єру з 5% до 4% для партій і з 7% до 6% для блоків, розширення термінів для акредитації журналістів і спостерігачів, а також гарантії вільного волевиявлення для військовослужбовців.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".