UA / RU
Підтримати ZN.ua

На саміті в Канаді представники 20 країн обговорять виконання санкції проти КНДР

Накладені обмежувальні заходи повинні виконуватись повсюдно, а не лише найбільш великими та розвиненими державами, наголошують канадські чиновники.

У канадському Ванкувері у вівторок, 16 січня, відбудеться саміт з питань обмеження ядерних амбіцій Північної Кореї. Основну увагу буде приділено питанню забезпечення повного виконання всіх санкцій, накладених на КНДР, повідомляє Reuters .

Участь у саміті візьмуть представники двох десятків держав, вони обговорять посилення дипломатичного та фінансового тиску на Пхеньян задля згортання ним ядерної програми.

"Важливо говорити про те, яким чином ми можемо забезпечити рівномірне застосування цих санкцій скрізь, а не лише найбільш великими та розвиненими країнами", - повідомило журналістам на умовах анонімності джерело в уряді Канади.

При цьому чиновники зі США повідомили про те, що на саміті обговорюватимуться питання морської безпеки довкола Північної Кореї, зокрема, перехоплення суден, які намагаються ігнорувати санкції.

На думку посла Канади в Республіці Кореї Еріка Уолша, нерівномірне виконання санкцій означає, що "є багато дірок".

Основний союзник і партнер КНДР – Китай – не буде присутнім на саміті.

Нагадаємо, у п'ятницю, 22 грудня, Радбез ООН одноголосно прийняв рішення посилити санкції проти КНДР.

З 1 січня у Північну Корею дозволено постачати лише 500 тисяч барелів палива на рік. Також заборонено ввозити в країну продовольчу і сільськогосподарську продукцію, машини, електричні прилади, землю, камінь та дерево. Крім того, під заборону на постачання Пхеньяну потрапили промислове обладнання, транспортні засоби, залізо, сталь та інші метали.

Стсовно 16 північнокорейських громадян введені візові заборони, їхні іноземні активи будуть заморожені. А громадяни КНДР, які працюють за кордоном і відправляють гроші додому, повинні бути репатрійовані протягом 12 місяців.

Рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї прийняте на тлі безперервних ядерних і ракетних випробувань. Так, вранці 29 листопада КНДР запустила чергову балістичну ракету з околиць Пхеньяну.

Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".